CENSUS d.o.o., Varaždin

CENSUS društvo s ograničenom odgovornošću za ekonomske, financijske i tehničke usluge

Ulica Jurja Križanića 17, Varaždin

CENSUS d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica Jurja Križanića 17, Varaždin osnovana 19.06.1992. godine. Glavna djelatnost tvrtke je uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 82.541 EUR, što je 62,4 % više nego u 2024. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 4.083 EUR (neto marža -4,9 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 100.900 EUR.

OIB: 78125840437
MBS: 070013566
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 19.06.1992
EUID HRSR.070013566
Adresa sjedišta Ulica Jurja Križanića 17
Poštanski broj i mjesto 42000 Varaždin
Županija Varaždinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 11.03.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (14)

Glavna: uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju (NKD 43.22)

NACE klasifikacija:

Područje F: GRAĐEVINARSTVO

Odjeljak 43: Specijalizirane građevinske djelatnosti

Razred 43.22: Uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju

  • • računovodstveni i knjigovodstveni poslovi
  • • zasnivanje i izrada nacrta (projektiranje) zgrada, nadzor nad gradnjom, inženjering i konzalting u arhitektonskoj djelatnosti, inženjering, projektni menadžment i tehničke djelatnosti, te izrada projekata za kondicioniranje zraka, hlađenje,
  • • projekata sanitarne kontrole i kontrole zagađivanja i projekata aukustičnosti
  • • kupnja i prodaja robe
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
  • • servisiranje energetskih postrojenja za grijanje i hlađenje (klima-uređaji, strojarnice)
  • • ugradnja i montaža regulacije za procesnu opremu
  • • servis i održavanje regulacije za procesnu opremu

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

50-100 tis. EUR

Ukupna aktiva

100-500 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 82.540,94 EUR +62.4% 86.623,63 EUR -4.082,69 EUR — -4.082,69 EUR
2024 FINA 50.823,97 EUR -37.5% 53.776,55 EUR -2.952,58 EUR — -2.952,58 EUR
2023 FINA 81.351,51 EUR +34% 79.091,31 EUR 2.260,20 EUR 299,82 EUR 1.960,38 EUR
2022 FINA 457.581,00 HRK -8.2% 448.527,00 HRK 9.054,00 HRK 2.056,00 HRK 6.998,00 HRK
2021 FINA 498.508,00 HRK -48.1% 490.232,00 HRK 8.276,00 HRK 1.523,00 HRK 6.753,00 HRK
2020 FINA 960.506,00 HRK +66.9% 938.628,00 HRK 21.878,00 HRK 6.776,00 HRK 15.102,00 HRK
2019 FINA 575.632,00 HRK -22.3% 566.259,00 HRK 9.373,00 HRK 2.871,00 HRK 6.502,00 HRK
2018 FINA 740.522,00 HRK -5.5% 722.789,00 HRK 17.733,00 HRK 4.028,00 HRK 13.705,00 HRK
2017 FINA 783.509,00 HRK -16.8% 766.447,00 HRK 17.062,00 HRK 4.750,00 HRK 12.312,00 HRK
2016 FINA 942.171,00 HRK +63.5% 915.222,00 HRK 26.949,00 HRK 11.646,00 HRK 15.303,00 HRK
2015 FINA 576.273,00 HRK +14.1% 563.149,00 HRK 13.124,00 HRK 4.770,00 HRK 8.354,00 HRK
2014 FINA 504.866,00 HRK -17.1% 497.101,00 HRK 7.765,00 HRK 5.911,00 HRK 1.854,00 HRK
2013 FINA 608.916,00 HRK -50.8% 599.087,00 HRK 9.829,00 HRK 5.568,00 HRK 4.261,00 HRK
2012 FINA 1.238.217,00 HRK +10.9% 1.226.071,00 HRK 12.146,00 HRK 7.215,00 HRK 4.931,00 HRK
2011 FINA 1.116.300,00 HRK +52.1% 1.094.961,00 HRK 21.339,00 HRK 8.148,00 HRK 13.191,00 HRK
2010 FINA 733.870,00 HRK -58.9% 718.402,00 HRK 15.468,00 HRK 6.872,00 HRK 8.596,00 HRK
2009 FINA 1.784.784,00 HRK +0.5% 1.763.409,00 HRK 21.375,00 HRK 10.474,00 HRK 10.901,00 HRK
2008 FINA 1.776.588,00 HRK — 1.670.752,00 HRK 105.836,00 HRK 27.437,00 HRK 78.399,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 100.899,81 EUR 29.354,04 EUR 71.545,77 EUR 32.093,82 EUR 36.740,11 EUR 32.065,88 EUR
2024 FINA 81.590,03 EUR 33.338,84 EUR 47.273,93 EUR 36.176,51 EUR 36.740,11 EUR 8.673,41 EUR
2023 FINA 86.766,45 EUR 37.323,64 EUR 49.442,81 EUR 39.129,09 EUR 36.740,11 EUR 10.897,25 EUR
2022 FINA 653.881,00 HRK 407.542,00 HRK 246.339,00 HRK 280.047,00 HRK 276.818,00 HRK 97.016,00 HRK
2021 FINA 615.570,00 HRK 372.543,00 HRK 243.027,00 HRK 273.048,00 HRK 276.818,00 HRK 65.704,00 HRK
2020 FINA 657.067,00 HRK 317.954,00 HRK 339.113,00 HRK 267.021,00 HRK 232.115,00 HRK —
2019 FINA 648.179,00 HRK 302.001,00 HRK 346.178,00 HRK 251.920,00 HRK 225.614,00 HRK —
2018 FINA 666.970,00 HRK 317.240,00 HRK 348.744,00 HRK 245.418,00 HRK 211.909,00 HRK —
2017 FINA 674.121,00 HRK 351.892,00 HRK 322.229,00 HRK 231.768,00 HRK 199.652,00 HRK —
2016 FINA 738.346,00 HRK 396.692,00 HRK 341.654,00 HRK 219.456,00 HRK 184.350,00 HRK —
2015 FINA 693.465,00 HRK 408.407,00 HRK — 204.154,00 HRK — —
2014 FINA 741.932,00 HRK 493.276,00 HRK — 195.801,00 HRK — —
2013 FINA 860.441,00 HRK 593.918,00 HRK — 193.946,00 HRK — —
2012 FINA 992.538,00 HRK 673.036,00 HRK — 189.684,00 HRK — —
2011 FINA 1.539.639,00 HRK 1.005.900,00 HRK — 259.170,00 HRK — —
2010 FINA 1.399.418,00 HRK 1.118.608,00 HRK — 318.978,00 HRK — —
2009 FINA 1.613.944,00 HRK 1.137.539,00 HRK 476.405,00 HRK 310.382,00 HRK 190.349,00 HRK 953.613,00 HRK
2008 FINA 1.927.629,00 HRK 1.253.948,00 HRK 669.062,00 HRK 301.862,00 HRK 303.643,00 HRK 1.073.089,00 HRK

Pokazatelji (2025)

Neto marža

-4.9%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

2.23

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

68.2%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+62.4%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (2)

  • IZIDOR BUNIĆ Član društva 80%
  • MARKO BUNIĆ Član društva 20%

Uprava (1)

  • MARKO BUNIĆ Član uprave 20%

Osobe ovlaštene za zastupanje (2)

  • MARKO BUNIĆ Član uprave 20%
  • IZIDOR BUNIĆ Prokurist 80%

Stvarni vlasnici (2)

  • IZIDOR BUNIĆ 80% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • MARKO BUNIĆ 20% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

A

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 90 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

70.5
A
Umjeren rizik

Indeks plaćanja

100 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

70 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

68.2%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
79. percentil
Bolje od 79% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
64.8
5.7 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Povišena zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi 68.2%. Razmotrite smanjenje duga za poboljšanje financijske stabilnosti.

Negativan rezultat

Tvrtka je ostvarila gubitak od 4083 € u promatranom razdoblju.

Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.

Negativna operativna marža

Operativna marža iznosi -5.1%. Osnovna djelatnost ne pokriva operativne troškove.

Povećajte prihode ili smanjite operativne rashode za održivu profitabilnost.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (18 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 2.23. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Solidna gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 21.7%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (1)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Tvrtke na istoj adresi (2)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Ulica Jurja Križanića 17, Varaždin.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka CENSUS d.o.o. pripada djelatnosti Uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju (NACE 43.22). To je pretežita djelatnost za 2.281 tvrtku u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju

Česta pitanja o tvrtki CENSUS d.o.o.

Što je CENSUS d.o.o.?
CENSUS d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica Jurja Križanića 17, Varaždin. OIB tvrtke je 78125840437. Osnovana je 19.06.1992. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je uvođenje instalacija vodovoda, kanalizacije i plina te instalacija za grijanje i klimatizaciju . Ukupno ima 14 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi CENSUS d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Ulica Jurja Križanića 17, 42000 Varaždin. Tvrtka posluje u Varaždinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 50-100 tis. EUR. Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 2 člana društva, 1 član uprave, 1 prokurist. Član uprave tvrtke je MARKO BUNIĆ. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 34 godina, od 19.06.1992. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 18 godišnjih financijskih izvještaja (2008–2025) za detaljnu analizu poslovanja.