ESSA d.o.o., Cerić

za proizvodnju, trgovinu i usluge

Bana Jelačića 19, Cerić

ESSA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Bana Jelačića 19, Cerić osnovana 22.10.2014. godine. Glavna djelatnost tvrtke je proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 313.598 EUR, što je 38,9 % više nego u 2024. Prihodi rastu treću godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 77.924 EUR (neto marža 24,8 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 247.759 EUR.

OIB: 05704636642
MBS: 030152074
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 22.10.2014
EUID HRSR.030152074
Adresa sjedišta Bana Jelačića 19
Poštanski broj i mjesto 32221 Cerić
Općina / grad Nuštar
Županija Vukovarsko-srijemska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 05.12.2025
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (76)

Glavna: proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova (NKD 25.11)

NACE klasifikacija:

Područje C: PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Odjeljak 25: Proizvodnja gotovih metalnih proizvoda, osim strojeva i opreme

Razred 25.11: Proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova

  • • proizvodnja proizvoda od drva, pluta, slame i pletarskih proizvoda
  • • proizvodnja odjeće
  • • proizvodnja kožne odjeće
  • • proizvodnja ostale odjeće i pribora za odjeću
  • • proizvodnja papira i proizvoda od papira
  • • proizvodnja plastike i proizvoda od plastike
  • • proizvodnja proizvoda od gume
  • • proizvodnja proizvoda od betona, cementa i gipsa

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

100-500 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 313.598,30 EUR +38.9% 226.365,34 EUR 87.232,96 EUR 9.309,31 EUR 77.923,65 EUR
2024 FINA 225.701,34 EUR +41% 171.764,35 EUR 53.936,99 EUR 6.704,23 EUR 47.232,76 EUR
2023 FINA 160.046,33 EUR +297.7% 110.614,89 EUR 49.431,44 EUR 3.121,22 EUR 46.310,22 EUR
2022 FINA 303.181,00 HRK -73% 408.392,00 HRK -105.211,00 HRK — -105.211,00 HRK
2021 FINA 1.123.229,00 HRK +125.6% 1.233.440,00 HRK -110.211,00 HRK — -110.211,00 HRK
2020 FINA 497.817,00 HRK -45.1% 495.678,00 HRK 2.139,00 HRK 1.584,00 HRK 555,00 HRK
2019 FINA 907.308,00 HRK +111.1% 884.834,00 HRK 22.474,00 HRK 2.792,00 HRK 19.682,00 HRK
2018 FINA 429.849,00 HRK +14.5% 470.655,00 HRK -40.806,00 HRK — -40.806,00 HRK
2017 FINA 375.457,00 HRK -35.1% 360.087,00 HRK 15.370,00 HRK 1.844,00 HRK 13.526,00 HRK
2016 FINA 578.417,00 HRK +725.5% 467.107,00 HRK 111.310,00 HRK 22.262,00 HRK 89.048,00 HRK
2015 FINA 70.072,00 HRK +1651.8% 63.021,00 HRK 7.051,00 HRK 1.410,00 HRK 5.641,00 HRK
2014 FINA 4.000,00 HRK — 3.281,00 HRK 719,00 HRK 144,00 HRK 575,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 247.759,01 EUR 23.515,60 EUR 224.243,41 EUR 157.238,61 EUR 13.896,69 EUR 76.623,71 EUR
2024 FINA 124.581,54 EUR 2.698,86 EUR 121.882,68 EUR 79.314,96 EUR 22.598,26 EUR 22.668,32 EUR
2023 FINA 86.584,29 EUR 9.751,91 EUR 76.832,38 EUR 32.082,20 EUR 29.154,35 EUR 25.347,74 EUR
2022 FINA 346.510,00 HRK 151.525,00 HRK 194.985,00 HRK -107.201,00 HRK 289.384,00 HRK 164.327,00 HRK
2021 FINA 470.981,00 HRK 260.187,00 HRK 210.794,00 HRK -1.990,00 HRK 352.991,00 HRK 119.981,00 HRK
2020 FINA 602.917,00 HRK 356.873,00 HRK 246.044,00 HRK 108.221,00 HRK 87.666,00 HRK —
2019 FINA 753.748,00 HRK 379.253,00 HRK 374.495,00 HRK 107.665,00 HRK 67.984,00 HRK —
2018 FINA 556.447,00 HRK 336.138,00 HRK 220.309,00 HRK 87.983,00 HRK 108.789,00 HRK —
2017 FINA 322.886,00 HRK 27.431,00 HRK 295.455,00 HRK 128.790,00 HRK 95.265,00 HRK —
2016 FINA 173.694,00 HRK — 173.694,00 HRK 115.265,00 HRK 6.217,00 HRK —
2015 FINA 27.262,00 HRK 13.130,00 HRK — 26.216,00 HRK — —
2014 FINA 21.647,00 HRK — — 20.575,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+24.8%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

2.93

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

36.5%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+38.9%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • IVAN EREŠ Član društva 100%

Uprava (1)

  • IVAN EREŠ Član uprave 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • IVAN EREŠ Član uprave 100%

Stvarni vlasnici (1)

  • IVAN EREŠ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AAA

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 90 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

100
AAA
Nizak rizik

Indeks plaćanja

80 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

100 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

36.5%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
33. percentil
Bolje od 33% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
72.3
27.7 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 4.1% (10226 € od 247759 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (12 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 2.93. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 24.8%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 63.5%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Izvrsna operativna efikasnost

Operativna marža iznosi 26.8%. Tvrtka ima izuzetno učinkovitu osnovnu djelatnost.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (1)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka ESSA d.o.o. pripada djelatnosti Proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova (NACE 25.11). To je pretežita djelatnost za 1.183 tvrtke u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova

Česta pitanja o tvrtki ESSA d.o.o.

Što je ESSA d.o.o.?
ESSA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Bana Jelačića 19, Cerić. OIB tvrtke je 05704636642. Osnovana je 22.10.2014. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je proizvodnja metalnih konstrukcija i njihovih dijelova . Ukupno ima 76 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi ESSA d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Bana Jelačića 19, 32221 Cerić. Adresa pripada općini/gradu Nuštar. Tvrtka posluje u Vukovarsko-srijemska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 član društva, 1 član uprave. Član uprave tvrtke je IVAN EREŠ. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 11 godina, od 22.10.2014. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 12 godišnjih financijskih izvještaja (2014–2025) za detaljnu analizu poslovanja.