EURO IDEAL j.d.o.o., Pula
EURO IDEAL jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću za graditeljstvo i prijevoz
EURO IDEAL j.d.o.o. je jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) sa sjedištem na adresi Sponzina ulica - Via Francesco Sponza 49, Pula osnovana 29.08.2014. godine.
U 2024. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 19.303 EUR, što je 2,1 puta više nego u 2023. Prihodi rastu treću godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 144 EUR (neto marža 0,7 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 14.390 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 29.08.2014 |
| EUID | HRSR.040332948 |
| Adresa sjedišta | Sponzina ulica - Via Francesco Sponza 49 |
| Poštanski broj i mjesto | 52100 Pula |
| Općina / grad | Pula - Pola |
| Županija | Istarska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 19.04.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (26)
- • projektiranje i građenje građevina te stručni nadzor građenja
- • stručni poslovi prostornog uređenja
- • završni i zanatski radovi u graditeljstvu
- • djelatnost proizvodnje, ugradnje, montaže, popravka i održavanja građevinske stolarije od različitih materijala
- • elektroinstalacijski radovi, uvođenje, postavljanje,održavanje i popravak instalacija vodovoda, kanalizacije, plina, instalacija za grijanje i klimatizaciju
- • djelatnost izrade i montaže metalnih konstrukcija i proizvoda od metala
- • djelatnost postavljanja, servisiranja, održavanja i popravka strojeva i opreme
- • kupnja i prodaja robe
Financije — zadnja godina 2024
Ukupni prihodi
10-50 tis. EUR
Ukupna aktiva
10-50 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 FINA | 19.302,96 EUR | +112.9% | 19.141,17 EUR | 161,79 EUR | 17,63 EUR | 144,16 EUR |
| 2023 FINA | 9.068,29 EUR | +381.5% | 9.016,72 EUR | 51,57 EUR | 5,16 EUR | 46,41 EUR |
| 2022 FINA | 14.190,00 HRK | +1448623.1% | 13.605,00 HRK | 585,00 HRK | 6,00 HRK | 579,00 HRK |
| 2021 FINA | 1,00 HRK | -100% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2020 FINA | 9.130,00 HRK | -41.6% | 8.750,00 HRK | 380,00 HRK | 46,00 HRK | 334,00 HRK |
| 2019 FINA | 15.630,00 HRK | -60% | 15.337,00 HRK | 293,00 HRK | 35,00 HRK | 258,00 HRK |
| 2018 FINA | 39.077,00 HRK | +15.4% | 38.832,00 HRK | 245,00 HRK | 29,00 HRK | 216,00 HRK |
| 2017 FINA | 33.876,00 HRK | +2503.9% | 33.180,00 HRK | 696,00 HRK | 231,00 HRK | 465,00 HRK |
| 2016 FINA | 1.301,00 HRK | -96.1% | 1.263,00 HRK | 38,00 HRK | 8,00 HRK | 30,00 HRK |
| 2015 FINA | 33.600,00 HRK | — | 33.518,00 HRK | 82,00 HRK | 16,00 HRK | 66,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 FINA | 14.389,72 EUR | 11.622,73 EUR | 2.766,99 EUR | 443,61 EUR | 4.311,10 EUR | 9.635,01 EUR |
| 2023 FINA | 16.859,86 EUR | 11.674,23 EUR | 5.185,63 EUR | 299,45 EUR | 13.314,70 EUR | 3.245,71 EUR |
| 2022 FINA | 104.371,00 HRK | 97.300,00 HRK | 7.071,00 HRK | 1.959,00 HRK | 102.412,00 HRK | — |
| 2021 FINA | 25.936,00 HRK | 25.162,00 HRK | 774,00 HRK | 1.379,00 HRK | 24.538,00 HRK | 19,00 HRK |
| 2020 FINA | 25.936,00 HRK | 25.162,00 HRK | 774,00 HRK | 1.379,00 HRK | 935,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 25.604,00 HRK | 25.162,00 HRK | 442,00 HRK | 1.045,00 HRK | 677,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 38.366,00 HRK | 25.912,00 HRK | 12.454,00 HRK | 787,00 HRK | 461,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 11.709,00 HRK | 5.912,00 HRK | 5.797,00 HRK | 564,00 HRK | 89,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 8.701,00 HRK | 4.900,00 HRK | 3.801,00 HRK | 106,00 HRK | 66,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 2.899,00 HRK | — | — | 76,00 HRK | — | — |
Pokazatelji (2024)
Neto marža
+0.7%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
0.29
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
96.9%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+112.9%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- DAVID VITERNIK Jedini član 100%
Osobe ovlaštene za zastupanje (2)
- DAVID VITERNIK Prokurist 100%
- IVANA VITERNIK Direktor
Stvarni vlasnici (1)
- DAVID VITERNIK 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Umjeren
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Kritična likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.29. Kratkotrajna imovina (2767 €) ne pokriva kratkoročne obveze (9635 €).
Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 96.9%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Kritično nizak kapital
Udio vlastitog kapitala iznosi samo 3.1%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.
Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (10 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 19.2%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Slične tvrtke — Organizacija izvedbe projekata za zgrade
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka EURO IDEAL j.d.o.o. pripada djelatnosti Organizacija izvedbe projekata za zgrade (NACE 68.12). To je pretežita djelatnost za 13.300 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • Quality In Quality Out d.o.o. Pula
- • EKI INŽINJERING, d. o. o. Pula
- • OTTANTACINQUE d.o.o. Pula
- • I. & I. j.d.o.o. Pula
- • DELTIN d.o.o. Pula
- • ROMANO ARREDA d.o.o. Pula
- • ECO DOM ISTRA d.o.o. Pula
- • JURIĆ ZAVRŠNI RADOVI j.d.o.o. Pula