Faunus Selva k.d., Našice
Faunus Selva komanditno društvo
Faunus Selva k.d. je ustanova sa sjedištem na adresi Vatroslava Lisinskog 65, Našice osnovana 29.07.2010. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 2,2 mil. EUR, što je 23,7 % više nego u 2024. Prihodi rastu drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 182.411 EUR (neto marža 8,2 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 29,5 mil. EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Ostalo |
| Datum osnivanja | 29.07.2010 |
| Adresa sjedišta | Vatroslava Lisinskog 65 |
| Poštanski broj i mjesto | 31500 Našice |
| Županija | Osječko-baranjska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 28.06.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (19)
- • gospodarenje šumama
- • gospodarenje lovištem i divljači
- • proizvodnja, stavljanje na tržište ili uvoz šumskog reproduktivnog materijala
- • pružanje usluga u nautičkom, seljačkom, zdravstvenom, kongresnom, športskom, lovnom i drugim oblicima turizma
- • pružanje usluga u nautičkom, seljačkom, zdravstvenom, kongresanom, športskom, lovnom i drugim oblicima turizma
- • pružanje ostalih turističkih usluga
- • poslovanje nekretninama
- • savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravljanjem
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
1-10 mil. EUR
Ukupna aktiva
10-50 mil. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 2.212.161,85 EUR | +23.7% | 1.986.398,99 EUR | 225.762,86 EUR | 43.351,59 EUR | 182.411,27 EUR |
| 2024 FINA | 1.788.677,17 EUR | +33.7% | 1.596.679,96 EUR | 191.997,21 EUR | 47.443,02 EUR | 144.554,19 EUR |
| 2023 FINA | 1.338.101,00 EUR | -55.4% | 1.221.478,00 EUR | 116.623,00 EUR | 26.993,00 EUR | 89.630,00 EUR |
| 2022 FINA | 22.608.662,00 HRK | +294.8% | 13.758.864,00 HRK | 8.849.798,00 HRK | 1.609.662,00 HRK | 7.240.136,00 HRK |
| 2021 FINA | 5.726.709,00 HRK | -64.2% | 5.603.415,00 HRK | 123.294,00 HRK | 12.624,00 HRK | 110.670,00 HRK |
| 2020 FINA | 15.986.437,00 HRK | -21.4% | 14.289.373,00 HRK | 1.697.064,00 HRK | 339.228,00 HRK | 1.357.836,00 HRK |
| 2019 FINA | 20.329.877,00 HRK | +37.8% | 16.136.084,00 HRK | 4.193.793,00 HRK | 828.932,00 HRK | 3.364.861,00 HRK |
| 2018 FINA | 14.749.636,00 HRK | +106% | 12.846.817,00 HRK | 1.902.819,00 HRK | 457.468,00 HRK | 1.445.351,00 HRK |
| 2017 FINA | 7.160.204,00 HRK | -42.5% | 6.742.602,00 HRK | 417.602,00 HRK | 143.298,00 HRK | 274.304,00 HRK |
| 2016 FINA | 12.452.409,00 HRK | -44.4% | 12.092.943,00 HRK | 359.466,00 HRK | 238.449,00 HRK | 121.017,00 HRK |
| 2015 FINA | 22.404.503,00 HRK | +50.6% | 15.249.766,00 HRK | 7.154.737,00 HRK | 1.407.008,00 HRK | 5.747.729,00 HRK |
| 2014 FINA | 14.872.974,00 HRK | +5.7% | 13.955.430,00 HRK | 917.544,00 HRK | 767.098,00 HRK | 150.446,00 HRK |
| 2013 FINA | 14.071.842,00 HRK | -11.1% | 15.436.494,00 HRK | -1.364.652,00 HRK | 257.899,00 HRK | -1.622.551,00 HRK |
| 2012 FINA | 15.823.860,00 HRK | +1804.3% | 11.622.528,00 HRK | 4.201.332,00 HRK | 19.768,00 HRK | 4.181.564,00 HRK |
| 2011 FINA | 830.937,00 HRK | +787.7% | 3.082.991,00 HRK | -2.252.054,00 HRK | — | -2.252.054,00 HRK |
| 2010 FINA | 93.610,00 HRK | — | 3.835.338,00 HRK | -3.741.728,00 HRK | — | -3.741.728,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 29.504.582,64 EUR | 28.038.285,18 EUR | 1.409.840,97 EUR | 26.535.597,13 EUR | 2.365.000,00 EUR | 603.985,51 EUR |
| 2024 FINA | 28.939.507,06 EUR | 27.750.825,56 EUR | 1.123.500,55 EUR | 26.353.185,86 EUR | 2.250.000,00 EUR | 336.321,20 EUR |
| 2023 FINA | 28.896.696,00 EUR | 27.685.276,00 EUR | 1.140.136,00 EUR | 26.208.634,00 EUR | 2.250.000,00 EUR | 438.062,00 EUR |
| 2022 FINA | 217.474.693,00 HRK | 208.716.255,00 HRK | 8.292.810,00 HRK | 196.793.635,00 HRK | 16.952.625,00 HRK | 3.728.433,00 HRK |
| 2021 FINA | 213.041.690,00 HRK | 205.165.002,00 HRK | 7.480.282,00 HRK | 189.553.499,00 HRK | 16.913.642,00 HRK | 6.574.549,00 HRK |
| 2020 FINA | 190.362.046,00 HRK | 182.189.429,00 HRK | 8.172.617,00 HRK | 186.858.613,00 HRK | 4.810.211,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 190.561.392,00 HRK | 181.698.254,00 HRK | 8.854.980,00 HRK | 185.500.777,00 HRK | 1.445.351,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 217.121.046,00 HRK | 195.149.181,00 HRK | 21.905.813,00 HRK | 200.461.356,00 HRK | — | — |
| 2017 FINA | 216.070.820,00 HRK | 194.956.144,00 HRK | 21.066.082,00 HRK | 199.290.309,00 HRK | — | — |
| 2016 FINA | 215.573.841,00 HRK | 197.387.593,00 HRK | 18.161.456,00 HRK | 199.137.022,00 HRK | — | — |
| 2015 FINA | 215.657.687,00 HRK | 191.361.887,00 HRK | — | 200.907.104,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 224.589.285,00 HRK | 193.187.751,00 HRK | — | 126.486.616,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 228.122.618,00 HRK | 191.878.688,00 HRK | — | 126.336.171,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 129.715.706,00 HRK | 218.180.937,00 HRK | — | 127.958.722,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 129.715.706,00 HRK | 169.461.682,00 HRK | — | 123.831.924,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 129.715.706,00 HRK | 123.663.714,00 HRK | — | 126.083.978,00 HRK | — | — |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+8.2%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
2.33
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
10.1%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+23.7%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- SELVA GMBH, Njemačka, Broj iz registra: HRB 9228, Naziv registra: Općinski sud u Arnsbergu, Nadležno tijelo: Općinski sud u Arnsbergu Ostalo
Osobe ovlaštene za zastupanje (3)
- Bruno Gantenbrink Prokurist
- BRUNO ALEXANDER GANTENBRINK Prokurist 14,29%
- Bojan Vukšić Prokurist
Stvarni vlasnici (7)
- BRUNO ALEXANDER GANTENBRINK 14,29% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- MAXIMILIAN HELMUT GANTENBRINK 14,29% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- NINA BROCKMANN-GANTENBRINK 14,28% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- NORA GANTENBRINK 14,28% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- PHILIPP JULIUS GANTENBRINK 14,29% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- SOPHIA BAGH-GANTENBRINK 14,29% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
- EVA MARIA GANTENBRINK 14,28% Neizravno vlasništvo prebivalište: Njemačka
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Niska gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 0.8% (237518 € od 29504583 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.
Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.
Niska iskorištenost imovine
Koeficijent obrta imovine iznosi samo 0.07. Velika imovina generira relativno male prihode.
Analizirajte iskorištenost imovine i razmotrite optimizaciju ili prodaju neproduktivne imovine.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (17 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 2.33. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Niska zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi samo 10.1%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.
Snažna kapitalna struktura
Udio vlastitog kapitala iznosi 89.9%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Povezane preko osoba (6)
Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.
-
BRUNO ALEXANDER GANTENBRINK — direktor
-
BRUNO ALEXANDER GANTENBRINK — član društva
-
Bruno Gantenbrink — član društva
-
SELVA GMBH, Njemačka, Broj iz registra: HRB 9228, Naziv registra: Općinski sud u Arnsbergu, Nadležno tijelo: Općinski sud u Arnsbergu
-
SELVA GMBH, Njemačka, Broj iz registra: HRB 9228, Naziv registra: Općinski sud u Arnsbergu, Nadležno tijelo: Općinski sud u Arnsbergu
-
BRUNO ALEXANDER GANTENBRINK — direktor
Tvrtke na istoj adresi (2)
Ostale tvrtke registrirane na adresi Vatroslava Lisinskog 65, Našice.
-
Našice
-
Našice
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Uslužne djelatnosti u vezi s vodnim prijevozom
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka Faunus Selva k.d. pripada djelatnosti Uslužne djelatnosti u vezi s vodnim prijevozom (NACE 52.22). To je pretežita djelatnost za 590 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • RAST I RAZVOJ d.o.o. Zagreb
- • DOMA GRAF d.o.o. Velika Buna
- • MARKCHEM d.o.o. Zagreb
- • COD-PROMET d.o.o. Zagreb
- • AŠ MALEŠNICA d.o.o. Zagreb
- • MASTERING d.o.o. Kalinovac
- • CALISTO OTPREMNIŠTVO d. o. o. Rijeka
- • P.Z. Banj Banj