GIANESINI MARMO d.o.o., Nerežišća

za eksploataciju i obradu kamena

Trg sv. Petra 1, Nerežišća

GIANESINI MARMO d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Trg sv. Petra 1, Nerežišća osnovana 06.07.2000. godine. Glavna djelatnost tvrtke je rezanje, oblikovanje i obrada kamena.

Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 21.892 EUR. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 583.194 EUR.

OIB: 60867493114
MBS: 060170492
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 06.07.2000
EUID HRSR.060170492
Adresa sjedišta Trg sv. Petra 1
Poštanski broj i mjesto 21423 Nerežišća
Županija Splitsko-dalmatinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 02.05.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (5)

Glavna: rezanje, oblikovanje i obrada kamena (NKD 23.70)

NACE klasifikacija:

Područje C: PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Odjeljak 23: Proizvodnja ostalih nemetalnih mineralnih proizvoda

Razred 23.70: Rezanje, oblikovanje i obrada kamena

  • • računalno programiranje, savjetovanje i djelatnosti povezane s njima
  • • gradnja brodova i čamaca
  • • kupnja i prodaja robe, trgovačko posredovanje na domaćem i inozemnom tržištu
  • • istraživanje kamena kao sirovine

Financije — zadnja godina 2025

Ukupna aktiva

500 tis. - 1 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA — — 21.891,87 EUR -21.891,87 EUR — -21.891,87 EUR
2024 FINA 17,02 EUR -99.9% 24.887,37 EUR -24.870,35 EUR — -24.870,35 EUR
2023 FINA 12.807,04 EUR -79.4% 19.472,09 EUR -6.665,05 EUR — -6.665,05 EUR
2022 FINA 468.813,00 HRK -28% 1.084.365,00 HRK -615.552,00 HRK — -615.552,00 HRK
2021 FINA 651.244,00 HRK +1.8% 1.562.211,00 HRK -910.967,00 HRK — -910.967,00 HRK
2020 FINA 639.471,00 HRK +36.5% 1.853.726,00 HRK -1.214.255,00 HRK — -1.214.255,00 HRK
2019 FINA 468.444,00 HRK -51.7% 1.794.650,00 HRK -1.326.206,00 HRK — -1.326.206,00 HRK
2018 FINA 970.756,00 HRK +9% 1.923.532,00 HRK -952.776,00 HRK — -952.776,00 HRK
2017 FINA 890.296,00 HRK -48.2% 2.202.320,00 HRK -1.312.024,00 HRK — -1.312.024,00 HRK
2016 FINA 1.718.670,00 HRK -35.7% 2.043.473,00 HRK -324.803,00 HRK — -324.803,00 HRK
2015 FINA 2.672.212,00 HRK +10.2% 2.490.497,00 HRK 181.715,00 HRK — 181.715,00 HRK
2014 FINA 2.425.263,00 HRK +8.1% 2.333.352,00 HRK 91.911,00 HRK — 91.911,00 HRK
2013 FINA 2.242.539,00 HRK +553.8% 2.213.735,00 HRK 28.804,00 HRK — 28.804,00 HRK
2011 FINA 342.987,00 HRK +121.1% 342.091,00 HRK 896,00 HRK 179,00 HRK 717,00 HRK
2010 FINA 155.135,00 HRK +8.1% 154.563,00 HRK 572,00 HRK 114,00 HRK 458,00 HRK
2009 FINA 143.503,00 HRK -86% 143.042,00 HRK 461,00 HRK 92,00 HRK 369,00 HRK
2008 FINA 1.026.468,00 HRK — 1.021.149,00 HRK 5.319,00 HRK 1.064,00 HRK 4.255,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 583.193,88 EUR 581.996,88 EUR 1.038,34 EUR -896.536,88 EUR 1.478.366,72 EUR 1.364,04 EUR
2024 FINA 583.409,21 EUR 582.573,51 EUR 679,23 EUR -874.645,01 EUR 1.456.681,92 EUR 1.372,30 EUR
2023 FINA 587.417,05 EUR 583.354,56 EUR 3.928,14 EUR -849.774,66 EUR 1.435.855,72 EUR 1.335,99 EUR
2022 FINA 4.463.128,00 HRK 4.401.169,00 HRK 61.193,00 HRK -6.352.409,00 HRK 10.765.713,00 HRK 49.616,00 HRK
2021 FINA 4.577.953,00 HRK 4.407.054,00 HRK 170.261,00 HRK -5.736.857,00 HRK 10.219.980,00 HRK 94.830,00 HRK
2020 FINA 4.500.028,00 HRK 4.431.503,00 HRK 57.145,00 HRK -4.825.890,00 HRK -3.631.635,00 HRK —
2019 FINA 4.649.948,00 HRK 4.528.897,00 HRK 120.411,00 HRK -3.611.635,00 HRK -2.305.429,00 HRK —
2018 FINA 4.783.401,00 HRK 4.678.543,00 HRK 103.174,00 HRK -2.285.429,00 HRK -1.352.653,00 HRK —
2017 FINA 4.818.870,00 HRK 4.660.621,00 HRK 156.434,00 HRK -1.332.653,00 HRK -40.629,00 HRK —
2016 FINA 5.189.000,00 HRK 4.966.891,00 HRK 220.228,00 HRK -20.628,00 HRK 284.175,00 HRK —
2015 FINA 5.550.887,00 HRK 5.061.338,00 HRK — 304.174,00 HRK — —
2014 FINA 6.050.648,00 HRK 5.477.278,00 HRK — 122.460,00 HRK — —
2013 FINA 6.503.695,00 HRK 5.917.175,00 HRK — 30.549,00 HRK — —
2011 FINA 3.328.259,00 HRK 1.835.960,00 HRK — 32.980,00 HRK — —
2010 FINA 2.865.308,00 HRK 1.425.753,00 HRK — 32.264,00 HRK — —
2009 FINA 2.722.789,00 HRK 1.425.753,00 HRK 1.297.036,00 HRK 31.805,00 HRK — 2.690.984,00 HRK
2008 FINA 2.075.636,00 HRK 1.425.752,00 HRK 649.884,00 HRK 31.436,00 HRK — 2.044.200,00 HRK

Pokazatelji (2025)

Tekuća likvidnost

0.76

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

253.7%

Ukupne obveze / Aktiva

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (2)

  • Giuseppe Gianesini Član društva 96%
  • Monica Gianesini Član društva 4%

Uprava (1)

  • Giuseppe Gianesini Član uprave 96%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • Giuseppe Gianesini Član uprave 96%

Stvarni vlasnici (2)

  • GIUSEPPE GIANESINI 96% Izravno vlasništvo prebivalište: Italija
  • MONICA GIANESINI 4% Izravno vlasništvo prebivalište: Italija

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

C

Razina rizika

Visok

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 92 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

32
C
Visok rizik

Indeks plaćanja

10 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

37 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

253.7%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
30. percentil
Bolje od 30% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
63.1
31.1 bodova ispod prosjeka

Preporuke i analiza

Kritična likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.76. Kratkotrajna imovina (1038 €) ne pokriva kratkoročne obveze (1364 €).

Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.

Visoka zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi 253.7%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.

Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.

Kritično nizak kapital

Udio vlastitog kapitala iznosi samo -153.7%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.

Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.

Negativan rezultat

Tvrtka je ostvarila gubitak od 21892 € u promatranom razdoblju.

Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 0.1% (738 € od 583194 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Stagnacija prihoda

Prihodi ne pokazuju trend rasta u odnosu na prethodno razdoblje.

Razvijte strategiju rasta - novi proizvodi, tržišta ili usluge.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Tvrtke na istoj adresi (1)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Trg sv. Petra 1, Nerežišća.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Rezanje, oblikovanje i obrada kamena

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka GIANESINI MARMO d.o.o. pripada djelatnosti Rezanje, oblikovanje i obrada kamena (NACE 23.70). To je pretežita djelatnost za 246 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Rezanje, oblikovanje i obrada kamena

Česta pitanja o tvrtki GIANESINI MARMO d.o.o.

Što je GIANESINI MARMO d.o.o.?
GIANESINI MARMO d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Trg sv. Petra 1, Nerežišća. OIB tvrtke je 60867493114. Osnovana je 06.07.2000. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je rezanje, oblikovanje i obrada kamena . Ukupno ima 5 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi GIANESINI MARMO d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Trg sv. Petra 1, 21423 Nerežišća. Tvrtka posluje u Splitsko-dalmatinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 2 člana društva, 1 član uprave. Član uprave tvrtke je Giuseppe Gianesini. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 26 godina, od 06.07.2000. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 17 godišnjih financijskih izvještaja (2008–2025) za detaljnu analizu poslovanja.