HMC MONTAŽA d.o.o., Karlovac

za prijevoz i građevinarstvo

Zagrebačka 5, Karlovac

HMC MONTAŽA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Zagrebačka 5, Karlovac osnovana 25.04.2018. godine. Glavna djelatnost tvrtke je građenje stambenih i nestambenih zgrada.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 692.101 EUR, što je 24,7 % manje nego u 2024. Prihodi padaju drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 120.017 EUR (neto marža 17,3 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 1 mil. EUR.

OIB: 90114205049
MBS: 081167742
Kapital: 2.640,00 EUR

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 25.04.2018
EUID HRSR.081167742
Adresa sjedišta Zagrebačka 5
Poštanski broj i mjesto 47000 Karlovac
Županija Karlovačka županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 24.01.2025
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (27)

Glavna: građenje stambenih i nestambenih zgrada (NKD 41.00.0)

NACE klasifikacija:

Područje F: GRAĐEVINARSTVO

Odjeljak 41: Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Razred 41.00: Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

  • • djelatnost prijevoza putnika u unutarnjem cestovnom prometu
  • • djelatnost prijevoza putnika u međunarodnom cestovnom prometu
  • • djelatnost prijevoza tereta u unutarnjem i međunarodnom cestovnom prometu
  • • agencijske djelatnosti u cestovnom prometu
  • • prijevoz za vlastite potrebe
  • • djelatnost prijevoza opasnih tvari
  • • projektiranje i građenje građevina te stručni nadzor građenja
  • • energetsko certificiranje, energetski pregled zgrade i redoviti pregled sustava grijanja i sustava hlađenja ili klimatizacije u zgradi

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

500 tis. - 1 mil. EUR

Ukupna aktiva

1-10 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 692.100,53 EUR -24.7% 558.748,01 EUR 133.352,52 EUR 13.335,25 EUR 120.017,27 EUR
2024 FINA 918.926,66 EUR -17.7% 719.255,01 EUR 199.671,65 EUR 19.967,16 EUR 179.704,49 EUR
2023 FINA 1.116.797,00 EUR +148.6% 987.267,00 EUR 129.530,00 EUR 22.547,00 EUR 106.983,00 EUR
2022 FINA 3.385.059,00 HRK -15.5% 3.417.215,00 HRK -32.156,00 HRK — -32.156,00 HRK
2021 FINA 4.004.630,00 HRK +27.2% 3.924.189,00 HRK 80.441,00 HRK 8.044,00 HRK 72.397,00 HRK
2020 FINA 3.149.226,00 HRK +14.6% 2.960.392,00 HRK 188.834,00 HRK 22.660,00 HRK 166.174,00 HRK
2019 FINA 2.747.686,00 HRK +97.3% 2.468.149,00 HRK 279.537,00 HRK 33.545,00 HRK 245.992,00 HRK
2018 FINA 1.392.427,00 HRK — 1.265.647,00 HRK 126.780,00 HRK 15.214,00 HRK 111.566,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 1.009.180,69 EUR 973.175,47 EUR 36.005,22 EUR 495.034,21 EUR — 514.146,48 EUR
2024 FINA 722.794,92 EUR 722.794,92 EUR — 364.195,49 EUR — 358.599,43 EUR
2023 FINA 434.788,00 EUR 432.333,00 EUR 2.455,00 EUR 184.491,00 EUR — 250.297,00 EUR
2022 FINA 2.146.806,00 HRK 2.042.715,00 HRK 104.091,00 HRK 783.973,00 HRK — 1.362.833,00 HRK
2021 FINA 1.966.000,00 HRK 1.958.115,00 HRK 7.885,00 HRK 616.129,00 HRK — 1.349.871,00 HRK
2020 FINA 1.667.275,00 HRK 1.667.275,00 HRK — 543.732,00 HRK 357.558,00 HRK —
2019 FINA 1.050.640,00 HRK 1.040.934,00 HRK 9.706,00 HRK 377.558,00 HRK 111.566,00 HRK —
2018 FINA 925.143,00 HRK 905.340,00 HRK 19.803,00 HRK 131.566,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+17.3%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

0.07

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

50.9%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

-24.7%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • Musto Haušić Ostalo 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • Zdenko Matković Direktor

Stvarni vlasnici (1)

  • MUSTO HAUŠIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

A

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 88 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

73.5
A
Umjeren rizik

Indeks plaćanja

0 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

92 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

50.9%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
11. percentil
Bolje od 11% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
73.4
0.099999999999994 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Kritična likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.07. Kratkotrajna imovina (36005 €) ne pokriva kratkoročne obveze (514146 €).

Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.

Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu

100.0% ukupnog duga je kratkoročno (514146 € od 514146 €). Ovo povećava refinancijski rizik.

Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.

Stagnacija prihoda

Prihodi ne pokazuju trend rasta u odnosu na prethodno razdoblje.

Razvijte strategiju rasta - novi proizvodi, tržišta ili usluge.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (8 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 17.3%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (1)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka HMC MONTAŽA d.o.o. pripada djelatnosti Gradnja stambenih i nestambenih zgrada (NACE 41.00). To je pretežita djelatnost za 1.547 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Česta pitanja o tvrtki HMC MONTAŽA d.o.o.

Što je HMC MONTAŽA d.o.o.?
HMC MONTAŽA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Zagrebačka 5, Karlovac. OIB tvrtke je 90114205049. Osnovana je 25.04.2018. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je građenje stambenih i nestambenih zgrada . Ukupno ima 27 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi HMC MONTAŽA d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Zagrebačka 5, 47000 Karlovac. Tvrtka posluje u Karlovačka županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 500 tis. - 1 mil. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 ostali. Direktor tvrtke je Zdenko Matković. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 8 godina, od 25.04.2018. godine. Temeljni kapital iznosi 2.640,00 EUR. Dostupno je 8 godišnjih financijskih izvještaja (2018–2025) za detaljnu analizu poslovanja.