ICON RABAC d.o.o., Rabac

ICON RABAC društvo s ograničenom odgovornošću za ugostiteljstvo i turizam

Slobode 87, Rabac

ICON RABAC d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Slobode 87, Rabac osnovana 08.12.2005. godine. Glavna djelatnost tvrtke je hoteli i sličan smještaj.

U 2022. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 2 mil. EUR (15.117.589 HRK). Poslovna godina zaključena je s dobiti od 1,9 mil. EUR, nakon gubitka u 2021. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 2 mil. EUR.

OIB: 18683105325
MBS: 040223385
Kapital: 201.730,00 EUR

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 08.12.2005
EUID HRSR.040223385
Adresa sjedišta Slobode 87
Poštanski broj i mjesto 52221 Rabac
Općina / grad Labin
Županija Istarska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 02.05.2023
Podaci ažurirani 03.10.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (31)

Glavna: hoteli i sličan smještaj (NKD 55.10)

NACE klasifikacija:

Područje I: SMJEŠTAJ TE PRIPREMA I USLUŽIVANJE HRANE

Odjeljak 55: Smještaj

Razred 55.10: Hoteli i sličan smještaj

  • • pripremanje hrane i pružanje usluga prehrane
  • • pripremanje i usluživanje pićem i napicima
  • • pružanje usluga smještaja
  • • pružanje usluga u nautičkom, seljačkom, zdravstvenom, kongresnom, športskom, lovnom i drugim oblicima turizma, pružanje ostalih turističkih usluga
  • • iznajmljivanje strojeva i opreme bez rukovatelja i predmeta za osobnu uporabu i kućanstvo
  • • zastupanje stranih trgovačkih društava u republici hrvatskoj
  • • kupnja i prodaja robe
  • • trgovačko posredovanje na domaćem i inozemnom tržištu

Financije — zadnja godina 2022

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

1-10 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2022 FINA 15.117.589,00 HRK — 890.064,00 HRK 14.227.525,00 HRK — 14.227.525,00 HRK
2021 FINA — — 15.717,00 HRK -15.717,00 HRK — -15.717,00 HRK
2020 FINA 1.630.280,00 HRK -95.1% 1.065.691,00 HRK 564.589,00 HRK — 564.589,00 HRK
2018 FINA 33.052.710,00 HRK +348.7% 32.589.702,00 HRK 463.008,00 HRK — 463.008,00 HRK
2017 FINA 7.366.853,00 HRK +68.3% 7.288.657,00 HRK 78.196,00 HRK — 78.196,00 HRK
2016 FINA 4.377.310,00 HRK +128.6% 16.375.269,00 HRK -11.997.959,00 HRK — -11.997.959,00 HRK
2015 FINA 1.914.676,00 HRK +24087.5% 6.533.257,00 HRK -4.618.581,00 HRK — -4.618.581,00 HRK
2014 FINA 7.916,00 HRK +171.9% 1.970.085,00 HRK -1.962.169,00 HRK — -1.962.169,00 HRK
2013 FINA 2.911,00 HRK -0.1% 1.602.186,00 HRK -1.599.275,00 HRK — -1.599.275,00 HRK
2012 FINA 2.913,00 HRK +39.9% 938.460,00 HRK -935.547,00 HRK — -935.547,00 HRK
2011 FINA 2.082,00 HRK +450.8% 1.090.981,00 HRK -1.088.899,00 HRK — -1.088.899,00 HRK
2010 FINA 378,00 HRK -93% 355.245,00 HRK -354.867,00 HRK — -354.867,00 HRK
2009 FINA 5.404,00 HRK +71% 278.718,00 HRK -273.314,00 HRK — -273.314,00 HRK
2008 FINA 3.160,00 HRK — 100.728,00 HRK -97.568,00 HRK — -97.568,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2022 FINA 15.373.803,00 HRK 14.891.514,00 HRK 482.289,00 HRK 15.373.803,00 HRK — —
2021 FINA 15.280.420,00 HRK 14.891.514,00 HRK 388.906,00 HRK -387.767,00 HRK 9.744.830,00 HRK 5.923.357,00 HRK
2020 FINA 11.906.494,00 HRK 11.528.890,00 HRK 377.604,00 HRK -20.744.958,00 HRK -43.680.847,00 HRK —
2018 FINA 46.879.266,00 HRK 9.541.386,00 HRK 37.271.636,00 HRK -16.473,00 HRK -22.850.781,00 HRK —
2017 FINA 66.522.723,00 HRK 594.784,00 HRK 65.042.785,00 HRK -479.481,00 HRK -22.928.977,00 HRK —
2016 FINA 67.673.040,00 HRK 584.310,00 HRK 67.088.730,00 HRK -557.677,00 HRK -10.931.017,00 HRK —
2015 FINA 67.530.559,00 HRK 454.000,00 HRK — 11.440.285,00 HRK — —
2014 FINA 68.130.323,00 HRK 12.148.288,00 HRK — 16.058.866,00 HRK — —
2013 FINA 40.071.663,00 HRK 38.683.469,00 HRK — 18.021.035,00 HRK — —
2012 FINA 32.842.935,00 HRK 32.039.933,00 HRK — 19.620.310,00 HRK — —
2011 FINA 26.273.948,00 HRK 26.206.216,00 HRK — 20.555.856,00 HRK — —
2010 FINA 24.089.432,00 HRK 24.014.743,00 HRK — 21.645.485,00 HRK — —
2009 FINA 23.408.073,00 HRK 23.094.145,00 HRK 309.520,00 HRK 22.000.352,00 HRK 1.127.029,00 HRK 280.692,00 HRK
2008 FINA 22.659.433,00 HRK 22.445.260,00 HRK 209.128,00 HRK 22.273.666,00 HRK 324.154,00 HRK 61.613,00 HRK

Pokazatelji (2022)

Neto marža

-127.6%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Zaduženost

0%

Ukupne obveze / Aktiva

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (2)

  • BESAY HOLDINGS LIMITED Limited Liability Company, Cipar, Broj iz registra: HE 407805, Br.org.: 567735, Naziv registra: Registar trgovačkih društava Republike Cipar, Nadležno tijelo: Registar trgovačkih društava Republike Cipar Jedini član
  • Helmut Randl Jedini član 100%

Uprava (1)

  • HELMUT RANDL Član uprave 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • HELMUT RANDL Član uprave 100%

Stvarni vlasnici (1)

  • HELMUT RANDL 100% Neizravno vlasništvo prebivalište: Cipar

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AAA

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 87 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

100
AAA
Nizak rizik

Indeks plaćanja

80 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

84 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

0%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
3. percentil
Bolje od 3% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
74.4
25.6 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Zastarjeli financijski podaci

Zadnji dostupni GFI je iz 2023. godine. Nedostaju noviji izvještaji.

Zatražite ažurirane financijske podatke od tvrtke.

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 0.6% (96474 € od 15373803 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 94.1%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 100.0%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Izvrsna operativna efikasnost

Operativna marža iznosi 94.1%. Tvrtka ima izuzetno učinkovitu osnovnu djelatnost.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (2)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Tvrtke na istoj adresi (9)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Slobode 87, Labin.

Prikazano 8 od 9.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Hoteli i sličan smještaj

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka ICON RABAC d.o.o. pripada djelatnosti Hoteli i sličan smještaj (NACE 55.10). To je pretežita djelatnost za 911 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Hoteli i sličan smještaj

Česta pitanja o tvrtki ICON RABAC d.o.o.

Što je ICON RABAC d.o.o.?
ICON RABAC d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Slobode 87, Rabac. OIB tvrtke je 18683105325. Osnovana je 08.12.2005. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je hoteli i sličan smještaj . Ukupno ima 31 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi ICON RABAC d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Slobode 87, 52221 Rabac. Adresa pripada općini/gradu Labin. Tvrtka posluje u Istarska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2022), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 2 jedina člana, 1 član uprave. Član uprave tvrtke je HELMUT RANDL. Jedini član tvrtke je BESAY HOLDINGS LIMITED Limited Liability Company, Cipar, Broj iz registra: HE 407805, Br.org.: 567735, Naziv registra: Registar trgovačkih društava Republike Cipar, Nadležno tijelo: Registar trgovačkih društava Republike Cipar. Jedini član tvrtke je Helmut Randl. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 20 godina, od 08.12.2005. godine. Temeljni kapital iznosi 201.730,00 EUR. Dostupno je 15 godišnjih financijskih izvještaja (2008–2022) za detaljnu analizu poslovanja.