LUCAR d.o.o., Zagreb
LUCAR, društvo s ograničenom odgovornošću za usluge, trgovinu i uvoz-izvoz
LUCAR d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Zagrebačka Cesta 227, Zagreb osnovana 17.11.1993. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 869.942 EUR, što je 89,3 % više nego u 2024. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 21.231 EUR (neto marža 2,4 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 136.198 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 17.11.1993 |
| EUID | HRSR.080150096 |
| Adresa sjedišta | Zagrebačka Cesta 227 |
| Poštanski broj i mjesto | 10000 Zagreb |
| Županija | Grad Zagreb |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Zagrebu |
| Zadnja promjena u registru | 27.03.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (2)
- • prijevoz putnika unutarnjim vodnim putovima
- • pomoćne djelatnosti za financijske usluge, osim osiguranja i mirovinskih fondova
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
500 tis. - 1 mil. EUR
Ukupna aktiva
100-500 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 869.942,14 EUR | +89.3% | 846.346,46 EUR | 23.595,68 EUR | 2.364,46 EUR | 21.231,22 EUR |
| 2024 FINA | 459.595,43 EUR | — | 456.111,35 EUR | 3.484,08 EUR | 303,39 EUR | 3.180,69 EUR |
| 2023 FINA | — | — | 146,12 EUR | -146,12 EUR | — | -146,12 EUR |
| 2022 FINA | 380.260,00 HRK | — | 371.647,00 HRK | 8.613,00 HRK | — | 8.613,00 HRK |
| 2021 FINA | — | — | 1,00 HRK | -1,00 HRK | — | -1,00 HRK |
| 2020 FINA | 180.068,00 HRK | — | 180.822,00 HRK | -754,00 HRK | — | -754,00 HRK |
| 2019 FINA | — | — | 1.715,00 HRK | -1.715,00 HRK | — | -1.715,00 HRK |
| 2018 FINA | 94.167,00 HRK | -45.3% | 124.735,00 HRK | -30.568,00 HRK | — | -30.568,00 HRK |
| 2017 FINA | 172.115,00 HRK | — | 106.685,00 HRK | 65.430,00 HRK | — | 65.430,00 HRK |
| 2016 FINA | — | — | 861,00 HRK | -861,00 HRK | — | -861,00 HRK |
| 2015 FINA | — | — | 2.429,00 HRK | -2.429,00 HRK | — | -2.429,00 HRK |
| 2014 FINA | 144.150,00 HRK | +507.8% | 159.397,00 HRK | -15.247,00 HRK | — | -15.247,00 HRK |
| 2013 FINA | 23.715,00 HRK | — | 16.552,00 HRK | 7.163,00 HRK | — | 7.163,00 HRK |
| 2012 FINA | — | — | 490,00 HRK | -490,00 HRK | — | -490,00 HRK |
| 2011 FINA | — | — | 1,00 HRK | -1,00 HRK | — | -1,00 HRK |
| 2010 FINA | 3,00 HRK | — | 425,00 HRK | -422,00 HRK | — | -422,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 136.198,12 EUR | 2.907,89 EUR | 133.290,23 EUR | 18.002,56 EUR | — | 118.195,56 EUR |
| 2024 FINA | 103.590,94 EUR | 2.833,33 EUR | 100.757,61 EUR | -3.228,66 EUR | — | 106.819,60 EUR |
| 2023 FINA | 18.296,25 EUR | — | 18.296,25 EUR | -6.409,35 EUR | — | 24.705,60 EUR |
| 2022 FINA | 141.302,00 HRK | — | 141.302,00 HRK | -47.190,00 HRK | — | 188.492,00 HRK |
| 2021 FINA | 84.841,00 HRK | — | 84.841,00 HRK | -55.803,00 HRK | — | 140.644,00 HRK |
| 2020 FINA | 84.841,00 HRK | — | 84.841,00 HRK | -55.803,00 HRK | -75.049,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 85.595,00 HRK | — | 85.595,00 HRK | -55.049,00 HRK | -73.334,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 86.502,00 HRK | — | 86.502,00 HRK | -53.334,00 HRK | -42.767,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 212.034,00 HRK | — | 212.034,00 HRK | -17.320,00 HRK | -102.749,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 57.170,00 HRK | — | 57.170,00 HRK | -82.749,00 HRK | -101.888,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 58.031,00 HRK | — | — | -81.888,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 64.789,00 HRK | — | — | -79.459,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 225.066,00 HRK | 87.327,00 HRK | — | -64.213,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 197.545,00 HRK | 87.327,00 HRK | — | -71.376,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 198.514,00 HRK | 87.327,00 HRK | — | -70.887,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 198.514,00 HRK | 87.327,00 HRK | — | -70.764,00 HRK | — | — |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+2.4%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
1.13
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
86.8%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+89.3%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- TIHOMIR PRGEŠA Ostalo 100%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- TIHOMIR PRGEŠA Direktor 100%
Stvarni vlasnici (1)
- TIHOMIR PRGEŠA 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 86.8%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Niska likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 1.13 (preporučeno: >1.5). Sigurnosna margina je mala.
Razmotrite povećanje kratkoročne imovine za veću financijsku sigurnost.
Nizak udio kapitala
Udio vlastitog kapitala iznosi 13.2% (preporučeno: >30%). Razmotrite jačanje kapitalne strukture.
Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu
100.0% ukupnog duga je kratkoročno (118196 € od 118196 €). Ovo povećava refinancijski rizik.
Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (16 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 64.2%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Tvrtke na istoj adresi (7)
Ostale tvrtke registrirane na adresi Zagrebačka Cesta 227, Zagreb.
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Prijevoz putnika unutarnjim vodnim putovima
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka LUCAR d.o.o. pripada djelatnosti Prijevoz putnika unutarnjim vodnim putovima (NACE 50.30). To je pretežita djelatnost za 499 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • MOTORAMA d.o.o. Zagreb
- • INO-PROMET d.o.o. Zagreb
- • SIXON d.o.o. Zagreb
- • ZG-4 d.o.o. Zagreb
- • LERO B. d.o.o. Zagreb
- • TRGOPROIZVOD d.o.o. Zagreb
- • EUROS BENZ d.o.o. Zagreb
- • I.B. JAZBINA d.o.o. Zagreb