MASA BUILDING II d.o.o., Gornji Kućan

za građevinarstvo

Varaždinska ulica 1, Gornji Kućan

MASA BUILDING II d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Varaždinska ulica 1, Gornji Kućan osnovana 21.08.2019. godine. Glavna djelatnost tvrtke je odmarališta i slični objekti za kraći odmor.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 655.593 EUR, što je 74,5 % manje nego u 2024. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 90.061 EUR (neto marža 13,7 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 810.395 EUR.

OIB: 14810487875
MBS: 081264001
Kapital: 2.650,00 EUR

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 21.08.2019
EUID HRSR.081264001
Adresa sjedišta Varaždinska ulica 1
Poštanski broj i mjesto 42000 Gornji Kućan
Općina / grad Varaždin
Županija Varaždinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 06.02.2025
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (64)

Glavna: odmarališta i slični objekti za kraći odmor (NKD 55.20)

NACE klasifikacija:

Područje I: SMJEŠTAJ TE PRIPREMA I USLUŽIVANJE HRANE

Odjeljak 55: Smještaj

Razred 55.20: Odmarališta i slični objekti za kraći odmor

  • • usluge informacijskog društva
  • • projektiranje i građenje građevina te stručni nadzor građenja
  • • energetsko certificiranje, energetski pregled zgrade i redoviti pregled sustava grijanja i sustava hlađenja ili klimatizacije u zgradi
  • • posredovanje u prometu nekretnina
  • • poslovanje nekretninama
  • • prijevoz putnika u međunarodnom cestovnom prometu
  • • prijevoz tereta u unutarnjem cestovnom prometu
  • • agencijska djelatnost u cestovnom prijevozu

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

500 tis. - 1 mil. EUR

Ukupna aktiva

500 tis. - 1 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 655.593,30 EUR -74.5% 555.525,97 EUR 100.067,33 EUR 10.006,73 EUR 90.060,60 EUR
2024 FINA 2.575.172,73 EUR +404% 2.506.642,22 EUR 68.530,51 EUR 13.005,47 EUR 55.525,04 EUR
2023 FINA 510.954,95 EUR +47.5% 468.505,14 EUR 42.449,81 EUR 4.244,98 EUR 38.204,83 EUR
2022 FINA 2.609.304,00 HRK +65.7% 2.020.069,00 HRK 589.235,00 HRK 58.923,00 HRK 530.312,00 HRK
2021 FINA 1.574.550,00 HRK +198.3% 1.404.661,00 HRK 169.889,00 HRK 17.142,00 HRK 152.747,00 HRK
2020 FINA 527.817,00 HRK — 246.325,00 HRK 281.492,00 HRK 33.779,00 HRK 247.713,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 810.395,17 EUR 99.832,93 EUR 710.562,24 EUR 312.345,60 EUR — 323.749,57 EUR
2024 FINA 664.341,30 EUR 116.999,51 EUR 547.341,79 EUR 222.285,00 EUR — 442.056,30 EUR
2023 FINA 821.310,60 EUR 130.072,17 EUR 691.238,43 EUR 166.759,96 EUR — 654.550,64 EUR
2022 FINA 2.417.272,00 HRK 859.831,00 HRK 1.557.441,00 HRK 968.599,00 HRK — 648.673,00 HRK
2021 FINA 806.818,00 HRK 34.496,00 HRK 772.322,00 HRK 438.287,00 HRK — 368.531,00 HRK
2020 FINA 515.096,00 HRK 46.323,00 HRK 468.773,00 HRK 285.540,00 HRK 17.827,00 HRK —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+13.7%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

2.19

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

39.9%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

-74.5%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • Marko Ilić Ostalo 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • Marko Ilić Direktor 100%

Stvarni vlasnici (1)

  • MARKO ILIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Slovenija

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AA-

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 85 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

84.8
AA-
Nizak rizik

Indeks plaćanja

70 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

92 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

39.9%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
81. percentil
Bolje od 81% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
70.5
14.3 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu

100.0% ukupnog duga je kratkoročno (323750 € od 323750 €). Ovo povećava refinancijski rizik.

Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 3.5% (28086 € od 810395 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Stagnacija prihoda

Prihodi ne pokazuju trend rasta u odnosu na prethodno razdoblje.

Razvijte strategiju rasta - novi proizvodi, tržišta ili usluge.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (6 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 2.19. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 13.7%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Tvrtke na istoj adresi (6)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Varaždinska ulica 1, Varaždin.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Odmarališta i slični objekti za kraći odmor

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka MASA BUILDING II d.o.o. pripada djelatnosti Odmarališta i slični objekti za kraći odmor (NACE 55.20). To je pretežita djelatnost za 4.711 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Odmarališta i slični objekti za kraći odmor

Česta pitanja o tvrtki MASA BUILDING II d.o.o.

Što je MASA BUILDING II d.o.o.?
MASA BUILDING II d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Varaždinska ulica 1, Gornji Kućan. OIB tvrtke je 14810487875. Osnovana je 21.08.2019. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je odmarališta i slični objekti za kraći odmor . Ukupno ima 64 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi MASA BUILDING II d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Varaždinska ulica 1, 42000 Gornji Kućan. Adresa pripada općini/gradu Varaždin. Tvrtka posluje u Varaždinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 500 tis. - 1 mil. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 ostali. Direktor tvrtke je Marko Ilić. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 7 godina, od 21.08.2019. godine. Temeljni kapital iznosi 2.650,00 EUR. Dostupno je 6 godišnjih financijskih izvještaja (2020–2025) za detaljnu analizu poslovanja.