MASAI j.d.o.o., Zadar
za ugostiteljstvo, turizam i usluge, turistička agencija
MASAI j.d.o.o. je jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica Stjepana Radića 7, Zadar osnovana 18.04.2017. godine. Glavna djelatnost tvrtke je djelatnosti pripreme i usluživanja pića.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 153.389 EUR, što je 64,6 % više nego u 2024. Prihodi rastu drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 7.028 EUR, nakon gubitka u 2024. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 79.354 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 18.04.2017 |
| EUID | HRSR.110070139 |
| Adresa sjedišta | Ulica Stjepana Radića 7 |
| Poštanski broj i mjesto | 23000 Zadar |
| Županija | Zadarska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 24.04.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (36)
NACE klasifikacija:
Područje I: SMJEŠTAJ TE PRIPREMA I USLUŽIVANJE HRANE
Odjeljak 56: Djelatnosti pripreme i usluživanja hrane i pića
Razred 56.30: Djelatnosti pripreme i usluživanja pića
- • pripremanje i usluživanje jela,pića i napitaka i pružanje usluga smještaja
- • pripremanje jela ,pića i napitaka za potrošnju na drugom mjestu sa ili bez usluživanja(u prijevoznom sredstvu,na priredbama i slično) i opskrba tim jelima,pićima i napitcima(catering)
- • djelatnost turističke agencije
- • turističke usluge u nautičkom turizmu
- • turističke usluge u ostalim oblicima turističke ponude
- • ostale turističke usluge
- • turističke usluge koje uključuju športsko-rekreativne ili pustolovne aktivnosti
- • djelatnost frizerskih salona i salona za uljepšavanje
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
100-500 tis. EUR
Ukupna aktiva
50-100 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 153.388,92 EUR | +64.6% | 145.580,08 EUR | 7.808,84 EUR | 781,24 EUR | 7.027,60 EUR |
| 2024 FINA | 93.200,08 EUR | +25.2% | 118.784,09 EUR | -25.584,01 EUR | — | -25.584,01 EUR |
| 2023 FINA | 74.411,42 EUR | -4.4% | 103.535,64 EUR | -29.124,22 EUR | — | -29.124,22 EUR |
| 2022 FINA | 586.199,00 HRK | +64.2% | 751.665,00 HRK | -165.466,00 HRK | — | -165.466,00 HRK |
| 2021 FINA | 357.054,00 HRK | -32.9% | 684.019,00 HRK | -326.965,00 HRK | — | -326.965,00 HRK |
| 2020 FINA | 532.060,00 HRK | -12.5% | 652.844,00 HRK | -120.784,00 HRK | — | -120.784,00 HRK |
| 2019 FINA | 607.919,00 HRK | +26.3% | 578.815,00 HRK | 29.104,00 HRK | 3.492,00 HRK | 25.612,00 HRK |
| 2018 FINA | 481.481,00 HRK | +44.6% | 484.702,00 HRK | -3.221,00 HRK | — | -3.221,00 HRK |
| 2017 FINA | 332.876,00 HRK | — | 253.984,00 HRK | 78.892,00 HRK | 9.466,00 HRK | 69.426,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 79.353,90 EUR | 38.914,41 EUR | 40.439,49 EUR | -116.881,17 EUR | — | 196.235,07 EUR |
| 2024 FINA | 86.967,05 EUR | 38.914,41 EUR | 48.052,64 EUR | -123.908,77 EUR | — | 210.875,82 EUR |
| 2023 FINA | 69.762,53 EUR | 38.914,41 EUR | 30.848,12 EUR | -98.324,76 EUR | — | 168.087,29 EUR |
| 2022 FINA | 399.080,00 HRK | 293.201,00 HRK | 105.879,00 HRK | -521.398,00 HRK | — | 920.478,00 HRK |
| 2021 FINA | 405.775,00 HRK | 293.201,00 HRK | 112.574,00 HRK | -355.931,00 HRK | — | 761.706,00 HRK |
| 2020 FINA | 213.708,00 HRK | 40.751,00 HRK | 172.957,00 HRK | -28.967,00 HRK | 91.817,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 279.190,00 HRK | 33.392,00 HRK | 245.798,00 HRK | 91.817,00 HRK | 66.205,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 277.334,00 HRK | 32.699,00 HRK | 244.635,00 HRK | 66.205,00 HRK | 69.426,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 129.860,00 HRK | — | 129.860,00 HRK | 69.426,00 HRK | — | — |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+4.6%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
0.21
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
247.3%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+64.6%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- IVA VRSALJKO PERIĆ Jedini član
Uprava (1)
- IVA VRSALJKO PERIĆ Član uprave
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- IVA VRSALJKO PERIĆ Član uprave
Stvarni vlasnici (1)
- IVA PERIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Povišen
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘProfil sadrži većinu očekivanih podataka.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Kritična likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.21. Kratkotrajna imovina (40439 €) ne pokriva kratkoročne obveze (196235 €).
Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 247.3%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Kritično nizak kapital
Udio vlastitog kapitala iznosi samo -147.3%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.
Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.
Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu
100.0% ukupnog duga je kratkoročno (196235 € od 196235 €). Ovo povećava refinancijski rizik.
Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.
Niska gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 0.1% (60 € od 79354 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.
Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (9 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Povezane preko osoba (1)
Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.
-
IVA VRSALJKO PERIĆ — direktor
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Djelatnosti pripreme i usluživanja pića
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka MASAI j.d.o.o. pripada djelatnosti Djelatnosti pripreme i usluživanja pića (NACE 56.30). To je pretežita djelatnost za 2.630 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • SAMO ZDRAVO d.o.o. Zadar
- • ITAI j.d.o.o. Zadar
- • MORE UGOSTITELJSTVO j.d.o.o. Zadar
- • TALUS j.d.o.o. Zadar
- • VERUS j.d.o.o. Zadar
- • AGAVE GROUP j.d.o.o. Zadar
- • BLUE GOLD j.d.o.o. Zadar
- • PARIS d.o.o. Zadar