PLEVNIK d.o.o., Banjole
za proizvodnju i trgovinu
PLEVNIK d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Šaraja /bb, Banjole osnovana 08.11.2006. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 4.300 EUR. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 2.399 EUR, nakon gubitka u 2024. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 61.200 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 08.11.2006 |
| EUID | HRSR.130010721 |
| Adresa sjedišta | Šaraja /bb |
| Poštanski broj i mjesto | 52100 Banjole |
| Općina / grad | Medulin |
| Županija | Istarska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 26.04.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (15)
- • proizvodnja proizvoda od metala, osim str. i opr.
- • proizvodnja strojeva i uređaja, d.n.
- • proizvodnja oprema za kontrolu industrijskih procesa
- • kupnja i prodaja robe i trgovačko posredovanje na domaćem i inozemnom tržištu
- • prekrcaj tereta i skladištenje
- • poslovanje nekretninama
- • istraživanje tržišta i ispit. javnog mnijenja
- • savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravlj.
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
do 10 tis. EUR
Ukupna aktiva
50-100 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 4.300,13 EUR | — | 1.901,30 EUR | 2.398,83 EUR | — | 2.398,83 EUR |
| 2024 FINA | — | — | 1.744,82 EUR | -1.744,82 EUR | — | -1.744,82 EUR |
| 2023 FINA | 4.200,00 EUR | — | 1.435,60 EUR | 2.764,40 EUR | — | 2.764,40 EUR |
| 2022 FINA | — | — | 10.822,00 HRK | -10.822,00 HRK | — | -10.822,00 HRK |
| 2021 FINA | 41.297,00 HRK | — | 13.594,00 HRK | 27.703,00 HRK | — | 27.703,00 HRK |
| 2020 FINA | — | — | 18.975,00 HRK | -18.975,00 HRK | — | -18.975,00 HRK |
| 2019 FINA | — | — | 5.628,00 HRK | -5.628,00 HRK | — | -5.628,00 HRK |
| 2018 FINA | 27.568,00 HRK | — | 8.989,00 HRK | 18.579,00 HRK | — | 18.579,00 HRK |
| 2017 FINA | — | — | 8.866,00 HRK | -8.866,00 HRK | — | -8.866,00 HRK |
| 2016 FINA | 22,00 HRK | -99.9% | 24.061,00 HRK | -24.039,00 HRK | — | -24.039,00 HRK |
| 2015 FINA | 21.874,00 HRK | +6.1% | 11.710,00 HRK | 10.164,00 HRK | — | 10.164,00 HRK |
| 2014 FINA | 20.609,00 HRK | +32117.7% | 12.156,00 HRK | 8.453,00 HRK | — | 8.453,00 HRK |
| 2011 FINA | 64,00 HRK | +12.2% | 8.316,00 HRK | -8.252,00 HRK | — | -8.252,00 HRK |
| 2010 FINA | 57,00 HRK | -18.5% | 9.151,00 HRK | -9.094,00 HRK | — | -9.094,00 HRK |
| 2008 FINA | 70,00 HRK | — | 9.208,00 HRK | -9.138,00 HRK | — | -9.138,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 61.200,41 EUR | 56.641,49 EUR | 4.558,92 EUR | -3.220,78 EUR | 64.100,00 EUR | 321,19 EUR |
| 2024 FINA | 58.639,26 EUR | 56.641,49 EUR | 1.997,77 EUR | -5.619,61 EUR | 64.100,00 EUR | 158,87 EUR |
| 2023 FINA | 60.596,66 EUR | 56.641,49 EUR | 3.955,17 EUR | -3.874,79 EUR | 64.100,00 EUR | 371,45 EUR |
| 2022 FINA | 433.747,00 HRK | 426.765,00 HRK | 6.982,00 HRK | -50.023,00 HRK | 482.961,00 HRK | 809,00 HRK |
| 2021 FINA | 449.145,00 HRK | 426.765,00 HRK | 22.380,00 HRK | -39.202,00 HRK | 481.851,00 HRK | 2.022,00 HRK |
| 2020 FINA | 434.344,00 HRK | 426.765,00 HRK | 7.579,00 HRK | -66.905,00 HRK | -67.930,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 434.573,00 HRK | 426.765,00 HRK | 7.808,00 HRK | -47.930,00 HRK | -62.302,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 434.573,00 HRK | 426.765,00 HRK | 7.808,00 HRK | -42.301,00 HRK | -80.881,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 427.943,00 HRK | 426.765,00 HRK | 1.178,00 HRK | -60.881,00 HRK | -72.015,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 437.687,00 HRK | 426.765,00 HRK | 10.922,00 HRK | -52.015,00 HRK | -47.976,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 444.035,00 HRK | 426.765,00 HRK | — | -27.976,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 435.482,00 HRK | 426.765,00 HRK | — | -38.141,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 438.192,00 HRK | 426.765,00 HRK | — | -32.268,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 446.268,00 HRK | 426.765,00 HRK | — | -24.016,00 HRK | — | — |
| 2008 FINA | 471.061,00 HRK | 426.765,00 HRK | 38.114,00 HRK | — | 469.532,00 HRK | 1.529,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+55.8%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
14.19
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
105.3%
Ukupne obveze / Aktiva
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- Damijan Plevnik Ostalo 100%
Osobe ovlaštene za zastupanje (2)
- Damijan Plevnik Direktor 100%
- Mateja Oven Plevnik Prokurist
Stvarni vlasnici (1)
- DAMIJAN PLEVNIK 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Slovenija
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 105.3%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Kritično nizak kapital
Udio vlastitog kapitala iznosi samo -5.3%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.
Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (15 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 14.19. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Dobra profitabilnost
Neto profitna marža iznosi 55.8%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.
Izvrsna operativna efikasnost
Operativna marža iznosi 55.8%. Tvrtka ima izuzetno učinkovitu osnovnu djelatnost.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Slične tvrtke — Prekrcaj tereta
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka PLEVNIK d.o.o. pripada djelatnosti Prekrcaj tereta (NACE 52.24). To je pretežita djelatnost za 98 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • RONILAČKI SPORT KRK d. o. o. Kornić
- • DABG sped d.o.o. Kukuljanovo
- • KLASTER ISTARSKOG TRANSPORTA d.o.o. Pićan
- • MALOIŽANIN d.o.o. Mali Iž
- • IVANKOV d.o.o. Zadar
- • PZ Adamovčanka Adamovec
- • EURO LIMBUS d.o.o. Zagreb
- • JADRANTRANS SERVIS I TRGOVINA d. o. o. Dugopolje