PORTA GRUDA j.d.o.o., Gruda

za trgovinu i proizvodnju

Gruda 184, Gruda

PORTA GRUDA j.d.o.o. je jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) sa sjedištem na adresi Gruda 184, Gruda osnovana 07.05.2015. godine. Glavna djelatnost tvrtke je proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 128.951 EUR, što je 67,8 % više nego u 2024. Prihodi rastu četvrtu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 18.345 EUR, nakon gubitka u 2024. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 35.053 EUR.

OIB: 57435705617
MBS: 060329709
Kapital: 10,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.)
Datum osnivanja 07.05.2015
EUID HRSR.060329709
Adresa sjedišta Gruda 184
Poštanski broj i mjesto 20215 Gruda
Općina / grad Konavle
Županija Dubrovačko-neretvanska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 12.04.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (31)

Glavna: proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata (NKD 16.23)

NACE klasifikacija:

Područje C: PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Odjeljak 16: Obrada drva i proizvodnja proizvoda od drva i pluta, osim namještaja; proizvodnja proizvoda od slame i pletarskih materijala

Razred 16.23: Proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata

  • • projektiranje, građenje, uporaba i uklanjanje građevina
  • • nadzor nad gradnjom
  • • turističke usluge u ostalim oblicima turističke ponude: seoskom, zdravstvenom, kulturnom, wellness, kongresnom, za mlade, pustolovnom, lovnom, športskom, golf - turizmu, športskom ili rekreacijskom ribolovu na moru, ronilačkom turizmu, športskom ribolovu na slatkim vodama kao dodatna djelatnost u uzgoju morskih i slatkovodnih riba, rakova i školjaka i dr.
  • • ostale turističke usluge - iznajmljivanje pribora i opreme za sport i rekreaciju, kao što su sandoline, daske za jedrenje, bicikli na vodi, suncobrani, ležaljke i sl.
  • • pripremanje hrane i pružanje usluga prehrane
  • • pripremanje i usluživanje pića i napitaka
  • • pružanje usluga smještaja
  • • pripremanje hrane za potrošnju na drugom mjestu sa ili bez usluživanja (u prijevoznom sredstvu, na priredbama i sl.) i opskrba tom hranom (catering)

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

10-50 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 128.951,38 EUR +67.8% 108.833,91 EUR 20.117,47 EUR 1.772,58 EUR 18.344,89 EUR
2024 FINA 76.855,31 EUR +59.7% 87.669,80 EUR -10.814,49 EUR — -10.814,49 EUR
2023 FINA 48.120,65 EUR +6.2% 44.130,84 EUR 3.989,81 EUR 706,13 EUR 3.283,68 EUR
2022 FINA 341.473,00 HRK +83.8% 227.244,00 HRK 114.229,00 HRK 11.697,00 HRK 102.532,00 HRK
2021 FINA 185.757,00 HRK -34.3% 165.825,00 HRK 19.932,00 HRK 450,00 HRK 19.482,00 HRK
2020 FINA 282.581,00 HRK +224.1% 235.052,00 HRK 47.529,00 HRK — 47.529,00 HRK
2019 FINA 87.202,00 HRK -56.6% 150.360,00 HRK -63.158,00 HRK — -63.158,00 HRK
2018 FINA 200.913,00 HRK +139.4% 138.055,00 HRK 62.858,00 HRK 3.595,00 HRK 59.263,00 HRK
2017 FINA 83.921,00 HRK +27.9% 82.274,00 HRK 1.647,00 HRK — 1.647,00 HRK
2016 FINA 65.623,00 HRK +2.5% 76.881,00 HRK -11.258,00 HRK — -11.258,00 HRK
2015 FINA 64.002,00 HRK — 90.289,00 HRK -26.287,00 HRK — -26.287,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 35.053,01 EUR 4.725,65 EUR 30.149,00 EUR 25.789,00 EUR — 9.264,01 EUR
2024 FINA 18.910,14 EUR 7.089,42 EUR 11.820,72 EUR 7.444,11 EUR — 11.466,03 EUR
2023 FINA 33.016,93 EUR 9.610,94 EUR 23.266,32 EUR 18.258,60 EUR — 14.758,33 EUR
2022 FINA 201.756,00 HRK 91.412,00 HRK 110.344,00 HRK 129.760,00 HRK — 71.996,00 HRK
2021 FINA 81.101,00 HRK 3.910,00 HRK 77.191,00 HRK 27.228,00 HRK — 53.873,00 HRK
2020 FINA 64.713,00 HRK 4.909,00 HRK 59.804,00 HRK 7.746,00 HRK -39.793,00 HRK —
2019 FINA 29.865,00 HRK — 29.865,00 HRK -39.783,00 HRK 8.549,00 HRK —
2018 FINA 51.981,00 HRK — 51.981,00 HRK 23.375,00 HRK -35.898,00 HRK —
2017 FINA 27.191,00 HRK — 24.057,00 HRK -35.888,00 HRK -37.545,00 HRK —
2016 FINA 21.427,00 HRK — 21.427,00 HRK -37.535,00 HRK -26.287,00 HRK —
2015 FINA 30.849,00 HRK — — -26.277,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+14.2%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

3.25

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

26.4%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+67.8%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • Luce Deranja Ostalo 100%

Uprava (1)

  • LUCE DERANJA Član uprave 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • LUCE DERANJA Član uprave 100%

Stvarni vlasnici (1)

  • LUCE DERANJA 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AAA

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 88 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

100
AAA
Nizak rizik

Indeks plaćanja

95 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

100 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

26.4%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
12. percentil
Bolje od 12% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
74.1
25.9 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (11 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 3.25. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Solidna gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 19.3%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.

Niska zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi samo 26.4%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 14.2%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 73.6%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Slične tvrtke — Proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka PORTA GRUDA j.d.o.o. pripada djelatnosti Proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata (NACE 16.23). To je pretežita djelatnost za 224 tvrtke u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata

Česta pitanja o tvrtki PORTA GRUDA j.d.o.o.

Što je PORTA GRUDA j.d.o.o.?
PORTA GRUDA j.d.o.o. je jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) sa sjedištem na adresi Gruda 184, Gruda. OIB tvrtke je 57435705617. Osnovana je 07.05.2015. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je proizvodnja ostale građevne stolarije i elemenata . Ukupno ima 31 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi PORTA GRUDA j.d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Gruda 184, 20215 Gruda. Adresa pripada općini/gradu Konavle. Tvrtka posluje u Dubrovačko-neretvanska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 član uprave, 1 ostali. Član uprave tvrtke je LUCE DERANJA. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 11 godina, od 07.05.2015. godine. Temeljni kapital iznosi 10,00 HRK. Dostupno je 11 godišnjih financijskih izvještaja (2015–2025) za detaljnu analizu poslovanja.