RE-SA d.o.o., Varaždin

RE-SA društvo s ograničenom odgovornošću za poslovanje nekretninama i trgovinu

Optujska ulica 8, Varaždin

RE-SA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Optujska ulica 8, Varaždin osnovana 10.08.2009. godine.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 76.760 EUR, što je 32,6 % više nego u 2024. Prihodi rastu petu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 432 EUR (neto marža -0,6 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 973.987 EUR.

OIB: 23665686565
MBS: 070089558
Kapital: 170.000,00 EUR

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 10.08.2009
EUID HRSR.070089558
Adresa sjedišta Optujska ulica 8
Poštanski broj i mjesto 42000 Varaždin
Županija Varaždinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 07.08.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (8)

  • • kupnja i prodaja robe
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
  • • zastupanje inozemnih tvrtki
  • • poslovanje nekretninama
  • • pružanje usluga u trgovini
  • • usluge informacijskog društva
  • • prijevoz osoba i tereta za vlastite potrebe
  • • iznajmljivanje nekretnina

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

50-100 tis. EUR

Ukupna aktiva

500 tis. - 1 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 76.760,39 EUR +32.6% 77.192,73 EUR -432,34 EUR — -432,34 EUR
2024 FINA 57.910,38 EUR +6.3% 65.573,56 EUR -7.663,18 EUR — -7.663,18 EUR
2023 FINA 54.481,12 EUR +3.2% 57.202,67 EUR -2.721,55 EUR — -2.721,55 EUR
2022 FINA 397.608,00 HRK +10% 329.332,00 HRK 68.276,00 HRK 6.828,00 HRK 61.448,00 HRK
2021 FINA 361.432,00 HRK +6.8% 332.234,00 HRK 29.198,00 HRK 2.920,00 HRK 26.278,00 HRK
2020 FINA 338.434,00 HRK -4.6% 316.115,00 HRK 22.319,00 HRK 2.678,00 HRK 19.641,00 HRK
2019 FINA 354.772,00 HRK +6.4% 303.397,00 HRK 51.375,00 HRK 6.165,00 HRK 45.210,00 HRK
2018 FINA 333.387,00 HRK +63.7% 325.354,00 HRK 8.033,00 HRK 964,00 HRK 7.069,00 HRK
2017 FINA 203.612,00 HRK +2270821% 184.314,00 HRK 19.298,00 HRK 1.369,00 HRK 17.929,00 HRK
2016 FINA 9,00 HRK -88.4% 2.740,00 HRK -2.731,00 HRK — -2.731,00 HRK
2015 FINA 77,00 HRK +413.6% 2.681,00 HRK -2.604,00 HRK — -2.604,00 HRK
2014 FINA 15,00 HRK -28.7% 818,00 HRK -803,00 HRK — -803,00 HRK
2013 FINA 21,00 HRK -96.6% 1.166,00 HRK -1.145,00 HRK — -1.145,00 HRK
2012 FINA 621,00 HRK +605.7% 1.230,00 HRK -609,00 HRK — -609,00 HRK
2010 FINA 88,00 HRK — 1.252,00 HRK -1.164,00 HRK — -1.164,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 973.987,36 EUR 931.846,77 EUR 42.140,59 EUR 180.462,98 EUR — 793.524,38 EUR
2024 FINA 1.003.887,44 EUR 958.964,55 EUR 44.922,89 EUR 180.895,32 EUR — 822.992,12 EUR
2023 FINA 1.011.156,58 EUR 984.179,38 EUR 26.977,20 EUR 188.558,50 EUR — 822.598,08 EUR
2022 FINA 7.647.757,00 HRK 7.594.947,00 HRK 52.810,00 HRK 1.441.199,00 HRK 6.169.647,00 HRK 36.911,00 HRK
2021 FINA 8.047.009,00 HRK 7.723.332,00 HRK 323.677,00 HRK 1.379.751,00 HRK 6.394.147,00 HRK 273.111,00 HRK
2020 FINA 7.608.976,00 HRK 7.382.167,00 HRK 226.809,00 HRK 1.353.473,00 HRK 58.433,00 HRK —
2019 FINA 6.007.589,00 HRK 5.953.448,00 HRK 54.141,00 HRK 78.433,00 HRK 13.223,00 HRK —
2018 FINA 6.256.851,00 HRK 6.207.194,00 HRK 49.657,00 HRK 33.223,00 HRK 6.154,00 HRK —
2017 FINA 6.500.853,00 HRK 6.460.905,00 HRK 39.948,00 HRK 26.154,00 HRK -11.775,00 HRK —
2016 FINA 4.386.265,00 HRK 4.238.805,00 HRK 147.460,00 HRK 8.225,00 HRK -9.044,00 HRK —
2015 FINA 494.456,00 HRK 346.158,00 HRK — 10.956,00 HRK — —
2014 FINA 297.133,00 HRK 291.358,00 HRK — 13.561,00 HRK — —
2013 FINA 321.813,00 HRK 291.358,00 HRK — 14.364,00 HRK — —
2012 FINA 293.896,00 HRK 235.358,00 HRK — 15.509,00 HRK — —
2010 FINA 114.723,00 HRK 78.000,00 HRK — 18.766,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

-0.6%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

0.05

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

81.5%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+32.6%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • Stjepan Šilec Ostalo 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • NENAD ŠILEC Direktor

Stvarni vlasnici (1)

  • STJEPAN ŠILEC 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

BB

Razina rizika

Povišen

Detaljnost profila

ⓘ
Srednja 76 / 100

Dio podataka još nedostaje ili je zastario.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

46
BB
Povišen rizik

Indeks plaćanja

20 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

52 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

81.5%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
3. percentil
Bolje od 3% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
57.3
11.3 bodova ispod prosjeka

Preporuke i analiza

Kritična likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.05. Kratkotrajna imovina (42141 €) ne pokriva kratkoročne obveze (793524 €).

Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.

Visoka zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi 81.5%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.

Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.

Negativan rezultat

Tvrtka je ostvarila gubitak od 432 € u promatranom razdoblju.

Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.

Nizak udio kapitala

Udio vlastitog kapitala iznosi 18.5% (preporučeno: >30%). Razmotrite jačanje kapitalne strukture.

Negativna operativna marža

Operativna marža iznosi -0.6%. Osnovna djelatnost ne pokriva operativne troškove.

Povećajte prihode ili smanjite operativne rashode za održivu profitabilnost.

Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu

100.0% ukupnog duga je kratkoročno (793524 € od 793524 €). Ovo povećava refinancijski rizik.

Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (1)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Tvrtke na istoj adresi (2)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Optujska ulica 8, Varaždin.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Trgovina na malo odjećom

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka RE-SA d.o.o. pripada djelatnosti Trgovina na malo odjećom (NACE 47.71). To je pretežita djelatnost za 5.717 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Trgovina na malo odjećom

Česta pitanja o tvrtki RE-SA d.o.o.

Što je RE-SA d.o.o.?
RE-SA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Optujska ulica 8, Varaždin. OIB tvrtke je 23665686565. Osnovana je 10.08.2009. godine.
Gdje se nalazi RE-SA d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Optujska ulica 8, 42000 Varaždin. Tvrtka posluje u Varaždinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 50-100 tis. EUR. Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 ostali. Direktor tvrtke je NENAD ŠILEC. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 17 godina, od 10.08.2009. godine. Temeljni kapital iznosi 170.000,00 EUR. Dostupno je 15 godišnjih financijskih izvještaja (2010–2025) za detaljnu analizu poslovanja.