ROCOSO PRIMERO d.o.o., Kaštel Gomilica

za gradnju

Cesta dr. Franje Tuđmana 394, Kaštel Gomilica

ROCOSO PRIMERO d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Cesta dr. Franje Tuđmana 394, Kaštel Gomilica osnovana 22.04.2021. godine. Glavna djelatnost tvrtke je građenje stambenih i nestambenih zgrada.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 1,7 mil. EUR, što je 1.161,7 puta više nego u 2024. Prihodi rastu drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 137.891 EUR, nakon gubitka u 2024. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 2,1 mil. EUR.

OIB: 01188988235
MBS: 060430536
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 22.04.2021
EUID HRSR.060430536
Adresa sjedišta Cesta dr. Franje Tuđmana 394
Poštanski broj i mjesto 21213 Kaštel Gomilica
Općina / grad Kaštela
Županija Splitsko-dalmatinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 02.02.2025
Podaci ažurirani 03.10.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (158)

Glavna: građenje stambenih i nestambenih zgrada (NKD 41.00.0)

NACE klasifikacija:

Područje F: GRAĐEVINARSTVO

Odjeljak 41: Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Razred 41.00: Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

  • • projektiranje i građenje građevina te stručni nadzor građenja
  • • energetsko certificiranje, energetski pregled zgrade i redoviti pregled sustava grijanja i sustava hlađenja ili klimatizacije u zgradi
  • • stručni poslovi prostornog uređenja
  • • djelatnosti prostornog uređenja i gradnje
  • • djelatnost projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja
  • • djelatnost upravljanja projektom gradnje
  • • djelatnost tehničkog ispitivanja i analize
  • • poslovi upravljanja nekretninom i održavanje nekretnina

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

1-10 mil. EUR

Ukupna aktiva

1-10 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 1.728.058,87 EUR +116072% 1.581.082,96 EUR 146.975,91 EUR 9.085,29 EUR 137.890,62 EUR
2024 FINA 1.487,50 EUR +101.9% 23.838,27 EUR -22.350,77 EUR — -22.350,77 EUR
2023 FINA 736,93 EUR — 22.301,58 EUR -21.564,65 EUR — -21.564,65 EUR
2022 FINA — — 159.101,00 HRK -159.101,00 HRK — -159.101,00 HRK
2021 FINA — — 334.004,00 HRK -334.004,00 HRK — -334.004,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 2.113.543,28 EUR 340,62 EUR 2.113.202,66 EUR 31.183,54 EUR 133.765,32 EUR 1.948.594,42 EUR
2024 FINA 3.173.207,77 EUR 613,12 EUR 3.172.594,65 EUR -106.707,08 EUR 273.765,32 EUR 3.006.149,53 EUR
2023 FINA 1.811.687,59 EUR 885,62 EUR 1.810.801,97 EUR -84.356,31 EUR 340.365,32 EUR 1.555.678,58 EUR
2022 FINA 2.321.707,00 HRK — 2.321.707,00 HRK -473.104,00 HRK 2.677.500,00 HRK 117.311,00 HRK
2021 FINA 1.823.042,00 HRK — 1.823.042,00 HRK -314.004,00 HRK — 2.137.046,00 HRK

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+8%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

1.08

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

98.5%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+116072%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (3)

  • IVAN ROKOV Član društva 40%
  • SINIŠA JUREŠKIN Član društva 40%
  • KAJA ROGULJ Član društva 20%

Uprava (1)

  • Direktor STEFANIA ROKOV Član uprave

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • Direktor STEFANIA ROKOV Član uprave

Stvarni vlasnici (3)

  • SINIŠA JUREŠKIN 40% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • KAJA ROGULJ 20% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • IVAN ROKOV 40% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

BBB

Razina rizika

Umjeren

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 95 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

58.3
BBB
Umjeren rizik

Indeks plaćanja

50 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

52 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

98.5%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
18. percentil
Bolje od 18% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
71.6
13.3 bodova ispod prosjeka

Preporuke i analiza

Visoka zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi 98.5%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.

Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.

Kritično nizak kapital

Udio vlastitog kapitala iznosi samo 1.5%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.

Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.

Niska likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 1.08 (preporučeno: >1.5). Sigurnosna margina je mala.

Razmotrite povećanje kratkoročne imovine za veću financijsku sigurnost.

Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu

93.6% ukupnog duga je kratkoročno (1948594 € od 2082360 €). Ovo povećava refinancijski rizik.

Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 2.5% (52390 € od 2113543 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (5 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (3)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Tvrtke na istoj adresi (1)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Cesta dr. Franje Tuđmana 394, Kaštela.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka ROCOSO PRIMERO d.o.o. pripada djelatnosti Gradnja stambenih i nestambenih zgrada (NACE 41.00). To je pretežita djelatnost za 1.547 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Gradnja stambenih i nestambenih zgrada

Česta pitanja o tvrtki ROCOSO PRIMERO d.o.o.

Što je ROCOSO PRIMERO d.o.o.?
ROCOSO PRIMERO d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Cesta dr. Franje Tuđmana 394, Kaštel Gomilica. OIB tvrtke je 01188988235. Osnovana je 22.04.2021. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je građenje stambenih i nestambenih zgrada . Ukupno ima 158 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi ROCOSO PRIMERO d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Cesta dr. Franje Tuđmana 394, 21213 Kaštel Gomilica. Adresa pripada općini/gradu Kaštela. Tvrtka posluje u Splitsko-dalmatinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 1-10 mil. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 3 člana društva, 1 član uprave. Član uprave tvrtke je Direktor STEFANIA ROKOV. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 5 godina, od 22.04.2021. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 5 godišnjih financijskih izvještaja (2021–2025) za detaljnu analizu poslovanja.