SILAC OPTICS d.o.o., Vukovina

SILAC OPTICS društvo s ograničenom odgovornošću za trgovinu i usluge

Stara cesta 26, Vukovina

SILAC OPTICS d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Stara cesta 26, Vukovina osnovana 26.07.2016. godine. Glavna djelatnost tvrtke je nespecijalizirana trgovina na veliko.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 751.352 EUR, što je 13 % više nego u 2024. Prihodi rastu devetu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 109.328 EUR (neto marža 14,6 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 495.094 EUR.

OIB: 74345722524
MBS: 081042992
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 26.07.2016
EUID HRSR.081042992
Adresa sjedišta Stara cesta 26
Poštanski broj i mjesto 10419 Vukovina
Općina / grad Velika Gorica
Županija Zagrebačka županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Zagrebu
Zadnja promjena u registru 15.04.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (11)

Glavna: nespecijalizirana trgovina na veliko (NKD 46.90)

NACE klasifikacija:

Područje G: TRGOVINA NA VELIKO I NA MALO

Odjeljak 46: Trgovina na veliko

Razred 46.90: Nespecijalizirana trgovina na veliko

  • • kupnja i prodaja robe
  • • pružanje usluga u trgovini
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
  • • zastupanje inozemnih tvrtki
  • • usluge informacijskog društva
  • • istraživanje tržišta i ispitivanje javnog mnijenja
  • • savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravljanjem
  • • promidžba (reklama i propaganda)

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

500 tis. - 1 mil. EUR

Ukupna aktiva

100-500 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 751.351,80 EUR +13% 628.184,97 EUR 123.166,83 EUR 13.838,43 EUR 109.328,40 EUR
2024 FINA 664.975,89 EUR +19.7% 561.553,03 EUR 103.422,86 EUR 10.940,18 EUR 92.482,68 EUR
2023 FINA 555.729,46 EUR +40.1% 483.538,55 EUR 72.190,91 EUR 1.974,44 EUR 70.216,47 EUR
2022 FINA 2.989.235,00 HRK +27.3% 2.740.771,00 HRK 248.464,00 HRK — 248.464,00 HRK
2021 FINA 2.347.525,00 HRK +39.8% 2.266.258,00 HRK 81.267,00 HRK — 81.267,00 HRK
2020 FINA 1.679.407,00 HRK +17% 1.807.012,00 HRK -127.605,00 HRK — -127.605,00 HRK
2019 FINA 1.435.112,00 HRK +42.8% 1.639.704,00 HRK -204.592,00 HRK — -204.592,00 HRK
2018 FINA 1.004.650,00 HRK +80.8% 1.209.674,00 HRK -205.024,00 HRK — -205.024,00 HRK
2017 FINA 555.714,00 HRK +188.1% 819.713,00 HRK -263.999,00 HRK — -263.999,00 HRK
2016 FINA 192.882,00 HRK — 254.951,00 HRK -62.069,00 HRK — -62.069,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 495.093,90 EUR 41.314,94 EUR 453.778,96 EUR 204.189,94 EUR 59.706,29 EUR 231.197,67 EUR
2024 FINA 450.333,18 EUR 27.916,66 EUR 420.241,39 EUR 94.861,54 EUR 68.974,40 EUR 286.497,24 EUR
2023 FINA 349.910,28 EUR 41.976,94 EUR 305.443,97 EUR 2.378,86 EUR 77.804,99 EUR 269.726,43 EUR
2022 FINA 2.548.369,00 HRK 438.862,00 HRK 2.097.512,00 HRK -511.123,00 HRK 816.454,00 HRK 2.243.038,00 HRK
2021 FINA 1.728.861,00 HRK 138.412,00 HRK 1.590.449,00 HRK -759.586,00 HRK 469.369,00 HRK 2.019.078,00 HRK
2020 FINA 1.304.086,00 HRK 114.825,00 HRK 1.189.261,00 HRK -840.854,00 HRK -735.684,00 HRK —
2019 FINA 1.203.026,00 HRK 207.084,00 HRK 989.773,00 HRK -713.249,00 HRK -531.091,00 HRK —
2018 FINA 875.544,00 HRK 194.432,00 HRK 676.979,00 HRK -508.656,00 HRK -326.067,00 HRK —
2017 FINA 611.300,00 HRK 141.115,00 HRK 466.210,00 HRK -303.633,00 HRK -62.069,00 HRK —
2016 FINA 458.011,00 HRK 84.970,00 HRK 368.927,00 HRK -39.634,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+14.6%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

1.96

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

58.8%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+13%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • HORUS SA, Luksemburg, Broj iz registra: B 165714, Naziv registra: Registar trgovačkih društava Luxembourg, Nadležno tijelo: Registar trgovačkih društava Luxembourg Ostalo

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • Alexandre Gaudissart Direktor 12,01%

Stvarni vlasnici (8)

  • ALEXANDRE GAUDISSART 12,01% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • CAMILLE VERHAEGHE 14,74% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • CEDRIC NEVE DE MEVERGNIES 24,09% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • VINCIANE SERVAIS 1,3% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • MATHIEU VERHAEGHE 14,74% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • GUIDO VERHAEGHE 3,64% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • PAULINE VERHAEGHE 14,74% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija
  • OLIVIER VERHAEGHE 14,74% Izravno vlasništvo prebivalište: Belgija

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AA+

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 85 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

93.3
AA+
Nizak rizik

Indeks plaćanja

70 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

91 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

58.8%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
72. percentil
Bolje od 72% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
81.2
12.1 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 4.2% (20726 € od 495094 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (10 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 14.6%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Tvrtke na istoj adresi (2)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Stara cesta 26, Velika Gorica.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Nespecijalizirana trgovina na veliko

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka SILAC OPTICS d.o.o. pripada djelatnosti Nespecijalizirana trgovina na veliko (NACE 46.90). To je pretežita djelatnost za 2.577 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Nespecijalizirana trgovina na veliko

Česta pitanja o tvrtki SILAC OPTICS d.o.o.

Što je SILAC OPTICS d.o.o.?
SILAC OPTICS d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Stara cesta 26, Vukovina. OIB tvrtke je 74345722524. Osnovana je 26.07.2016. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je nespecijalizirana trgovina na veliko . Ukupno ima 11 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi SILAC OPTICS d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Stara cesta 26, 10419 Vukovina. Adresa pripada općini/gradu Velika Gorica. Tvrtka posluje u Zagrebačka županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 500 tis. - 1 mil. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 ostali. Direktor tvrtke je Alexandre Gaudissart. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 10 godina, od 26.07.2016. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 10 godišnjih financijskih izvještaja (2016–2025) za detaljnu analizu poslovanja.