SILTAL d. o. o., Baška
SILTAL d.o.o. za trgovinu i usluge
SILTAL d. o. o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Zdenke Čermakove 9, Baška osnovana 26.02.1997. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 310.347 EUR, što je 2,2 % više nego u 2024. Prihodi rastu četvrtu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 806 EUR (neto marža -0,3 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 76.860 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 26.02.1997 |
| EUID | HRSR.080123566 |
| Adresa sjedišta | Zdenke Čermakove 9 |
| Poštanski broj i mjesto | 51523 Baška |
| Županija | Primorsko-goranska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 10.05.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (30)
- • kupnja i prodaja robe
- • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
- • pripremanje hrane i pružanje usluga prehrane, pripremanje i usluživanje pića i napitaka, pružanje usluga smještaja, pripremanje hrane za potrošnju na drugom mjestu (u prijevoznim sredstvima, na priredbama i sl.) i opskrba tom hranom (catering)
- • pružanje usluga u nautičkom, seljačkom, zdravstvenom, kongresnom, športskom, lovnom i drugim oblicima turizma
- • pružanje ostalih turističkih usluga
- • računovodstveni i knjigovodstveni poslovi
- • uzgoj stoke, peradi i ostalih životinja
- • dresura kućnih ljubimaca
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
100-500 tis. EUR
Ukupna aktiva
50-100 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Gubitak
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 310.347,00 EUR | +2.2% | 311.153,00 EUR | -806,00 EUR | — | -806,00 EUR |
| 2024 FINA | 303.716,00 EUR | +9% | 305.909,00 EUR | -2.193,00 EUR | — | -2.193,00 EUR |
| 2023 FINA | 278.686,00 EUR | +29% | 277.002,00 EUR | 1.684,00 EUR | 168,00 EUR | 1.516,00 EUR |
| 2022 FINA | 1.627.591,00 HRK | +49.3% | 1.505.784,00 HRK | 121.807,00 HRK | 12.181,00 HRK | 109.626,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.090.037,00 HRK | +13511.9% | 1.049.257,00 HRK | 40.780,00 HRK | 4.078,00 HRK | 36.702,00 HRK |
| 2019 FINA | 8.008,00 HRK | +817469.2% | 9.447,00 HRK | -1.439,00 HRK | — | -1.439,00 HRK |
| 2013 FINA | 1,00 HRK | 0% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2012 FINA | 1,00 HRK | 0% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2011 FINA | 1,00 HRK | 0% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2010 FINA | 1,00 HRK | 0% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2009 FINA | 1,00 HRK | 0% | 1,00 HRK | — | — | — |
| 2008 FINA | 1,00 HRK | — | 1,00 HRK | — | — | — |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 76.860,00 EUR | 36.485,00 EUR | 40.375,00 EUR | 3.543,00 EUR | — | 62.317,00 EUR |
| 2024 FINA | 60.253,00 EUR | 18.032,00 EUR | 42.221,00 EUR | 21.398,00 EUR | — | 27.855,00 EUR |
| 2023 FINA | 67.085,00 EUR | 17.338,00 EUR | 49.747,00 EUR | 23.591,00 EUR | — | 32.494,00 EUR |
| 2022 FINA | 178.620,00 HRK | — | 178.620,00 HRK | 166.329,00 HRK | — | 12.291,00 HRK |
| 2021 FINA | 82.453,00 HRK | — | 82.453,00 HRK | 56.703,00 HRK | — | 25.750,00 HRK |
| 2019 FINA | 137.893,00 HRK | — | 118.735,00 HRK | 108.032,00 HRK | 89.471,00 HRK | — |
| 2013 FINA | 145.016,00 HRK | — | — | 109.471,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 145.016,00 HRK | — | — | 109.471,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 145.016,00 HRK | — | — | 109.471,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 145.016,00 HRK | — | — | 109.471,00 HRK | — | — |
| 2009 FINA | 145.016,00 HRK | — | 118.872,00 HRK | 109.471,00 HRK | — | 35.298,00 HRK |
| 2008 FINA | 145.016,00 HRK | — | 118.872,00 HRK | 109.471,00 HRK | — | 35.298,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
-0.3%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
0.65
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
81.1%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+2.2%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- PERO UMIČEVIĆ Jedini član 100%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- PERO UMIČEVIĆ Direktor 100%
Stvarni vlasnici (1)
- PERO UMIČEVIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Povišen
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Kritična likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.65. Kratkotrajna imovina (40375 €) ne pokriva kratkoročne obveze (62317 €).
Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 81.1%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Kritično nizak kapital
Udio vlastitog kapitala iznosi samo 4.6%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.
Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.
Negativan rezultat
Tvrtka je ostvarila gubitak od 806 € u promatranom razdoblju.
Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.
Negativna operativna marža
Operativna marža iznosi -0.2%. Osnovna djelatnost ne pokriva operativne troškove.
Povećajte prihode ili smanjite operativne rashode za održivu profitabilnost.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (12 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Slične tvrtke — Proizvodnja piva
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka SILTAL d. o. o. pripada djelatnosti Proizvodnja piva (NACE 11.05). To je pretežita djelatnost za 104 tvrtke u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • TOHA BAŠKA d.o.o. Baška
- • Zlatna Riznica j.d.o.o. Karlovac
- • KUMSKA PIVOVARA d.o.o. Jastrebarsko
- • IVAGO-STANIĆ d.o.o. Zagreb
- • TERRA GURMANICA d.o.o. Zagreb
- • HVAR BREWING d.o.o. Hvar
- • K PIVOVARI d.o.o. Zagreb
- • ŽUPANJAŠPED d.o.o. Županja