STERMASI GRADNJA d.o.o., Saplunara

za građenje i poslovanje nekretninama

Saplunara 2, Saplunara

STERMASI GRADNJA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Saplunara 2, Saplunara osnovana 03.12.2019. godine.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 382.422 EUR, što je 25,6 % više nego u 2024. Prihodi rastu drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 58.736 EUR (neto marža 15,4 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 167.839 EUR.

OIB: 80786763846
MBS: 090033761
Kapital: 21.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 03.12.2019
EUID HRSR.090033761
Adresa sjedišta Saplunara 2
Poštanski broj i mjesto 20224 Saplunara
Općina / grad Mljet
Županija Dubrovačko-neretvanska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 28.03.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (49)

  • • projektiranje i građenje građevina te stručni nadzor građenja
  • • energetsko certificiranje, energetski pregled zgrade i redoviti pregled sustava grijanja i sustava hlađenja ili klimatizacije u zgradi
  • • stručni poslovi prostornog uređenja
  • • podvodni radovi u građevinarstvu
  • • završni radovi u građevinarstvu
  • • pružanje soboslikarskih i staklarskih usluga
  • • izvođenje keramičarskih i vodoinstalaterskih radova
  • • fasadni i štukaturski radovi

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

100-500 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 382.422,01 EUR +25.6% 317.030,70 EUR 65.391,31 EUR 6.655,12 EUR 58.736,19 EUR
2024 FINA 304.596,37 EUR +297.4% 257.381,25 EUR 47.215,12 EUR 4.419,20 EUR 42.795,92 EUR
2023 FINA 76.641,13 EUR — 70.844,77 EUR 5.796,36 EUR — 5.796,36 EUR
2022 FINA — — 1.378,00 HRK -1.378,00 HRK — -1.378,00 HRK
2021 FINA 20.000,00 HRK -81.2% 47.178,00 HRK -27.178,00 HRK — -27.178,00 HRK
2020 FINA 106.257,00 HRK — 132.151,00 HRK -25.894,00 HRK — -25.894,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 167.839,20 EUR 22.512,51 EUR 143.820,89 EUR 102.888,87 EUR 28.636,36 EUR 36.313,97 EUR
2024 FINA 91.837,66 EUR 7.616,67 EUR 83.872,58 EUR 44.152,68 EUR — 47.684,98 EUR
2023 FINA 36.992,51 EUR 700,00 EUR 36.292,51 EUR 1.356,76 EUR — 35.635,75 EUR
2022 FINA 2.937,00 HRK — 2.937,00 HRK -33.450,00 HRK — 36.387,00 HRK
2021 FINA 3.070,00 HRK — 3.070,00 HRK -32.073,00 HRK — 35.143,00 HRK
2020 FINA 7.032,00 HRK — 7.032,00 HRK -4.895,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+15.4%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

3.96

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

38.7%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+25.6%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (3)

  • ASTRIT STERMASI Član društva 33,34%
  • ADRIJAN STERMASI Član društva 33,33%
  • VLAHO STERMASI Član društva 33,33%

Osobe ovlaštene za zastupanje (2)

  • ASTRIT STERMASI Direktor 33,34%
  • VLAHO STERMASI Direktor 33,33%

Stvarni vlasnici (3)

  • ASTRIT STERMASI 33,34% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • VLAHO STERMASI 33,33% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • ADRIJAN STERMASI 33,33% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AAA

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 80 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

100
AAA
Nizak rizik

Indeks plaćanja

90 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

97 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

38.7%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
47. percentil
Bolje od 47% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
67.7
32.3 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (6 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 3.96. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 15.4%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 61.3%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Visoka efikasnost imovine

Koeficijent obrta imovine iznosi 2.28. Tvrtka učinkovito koristi svoju imovinu za generiranje prihoda.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (3)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Tvrtke na istoj adresi (1)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Saplunara 2, Mljet.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Pomorski i obalni prijevoz putnika

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka STERMASI GRADNJA d.o.o. pripada djelatnosti Pomorski i obalni prijevoz putnika (NACE 50.10). To je pretežita djelatnost za 3.188 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Pomorski i obalni prijevoz putnika

Česta pitanja o tvrtki STERMASI GRADNJA d.o.o.

Što je STERMASI GRADNJA d.o.o.?
STERMASI GRADNJA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Saplunara 2, Saplunara. OIB tvrtke je 80786763846. Osnovana je 03.12.2019. godine.
Gdje se nalazi STERMASI GRADNJA d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Saplunara 2, 20224 Saplunara. Adresa pripada općini/gradu Mljet. Tvrtka posluje u Dubrovačko-neretvanska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 3 člana društva, 2 direktora. Direktor tvrtke je ASTRIT STERMASI. Direktor tvrtke je VLAHO STERMASI. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 6 godina, od 03.12.2019. godine. Temeljni kapital iznosi 21.000,00 HRK. Dostupno je 6 godišnjih financijskih izvještaja (2020–2025) za detaljnu analizu poslovanja.