TERMOINŽENJERING-PROJEKTIRANJE d.o.o., Zagreb
TERMOINŽENJERING-PROJEKTIRANJE društvo s ograničenom odgovornošću za inženjering poslove
TERMOINŽENJERING-PROJEKTIRANJE d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Hvarska ulica 1/C, Zagreb osnovana 14.05.1986. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 2,5 mil. EUR, što je 5,2 % više nego u 2024. Prihodi rastu petu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 685.147 EUR (neto marža 27,1 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 1,2 mil. EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 14.05.1986 |
| EUID | HRSR.080292475 |
| Adresa sjedišta | Hvarska ulica 1/C |
| Poštanski broj i mjesto | 10000 Zagreb |
| Županija | Grad Zagreb |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Zagrebu |
| Zadnja promjena u registru | 05.02.2025 |
| Podaci ažurirani | 03.10.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (7)
- • inženjering, projektni menadžment i tehničke djelatnosti
- • izrada idejnog rješenja i projektne dokumentacije
- • izrada investicijskog programa
- • poslovi u vezi s ustupanjem građenja
- • nadzor nad izvođenjem radova
- • zastupanje inozemnih tvrtki
- • posredovanje u vanjskotrgovinskom prometu
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
1-10 mil. EUR
Ukupna aktiva
1-10 mil. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 2.525.461,39 EUR | +5.2% | 1.686.341,46 EUR | 839.119,93 EUR | 153.972,69 EUR | 685.147,24 EUR |
| 2024 FINA | 2.399.880,76 EUR | +74.9% | 1.608.255,76 EUR | 791.625,00 EUR | 145.468,17 EUR | 646.156,83 EUR |
| 2023 FINA | 1.372.436,33 EUR | +14.5% | 1.112.092,16 EUR | 260.344,17 EUR | 49.180,72 EUR | 211.163,45 EUR |
| 2022 FINA | 9.030.337,00 HRK | +29.2% | 7.723.534,00 HRK | 1.306.803,00 HRK | 244.497,00 HRK | 1.062.306,00 HRK |
| 2021 FINA | 6.989.480,00 HRK | +11.9% | 5.173.580,00 HRK | 1.815.900,00 HRK | 187.213,00 HRK | 1.628.687,00 HRK |
| 2020 FINA | 6.244.247,00 HRK | -26.6% | 6.087.579,00 HRK | 156.668,00 HRK | 28.097,00 HRK | 128.571,00 HRK |
| 2019 FINA | 8.503.316,00 HRK | +33.5% | 8.207.348,00 HRK | 295.968,00 HRK | 66.901,00 HRK | 229.067,00 HRK |
| 2018 FINA | 6.370.585,00 HRK | -0.1% | 6.198.169,00 HRK | 172.416,00 HRK | 59.696,00 HRK | 112.720,00 HRK |
| 2017 FINA | 6.379.571,00 HRK | -22.8% | 6.294.393,00 HRK | 85.178,00 HRK | 26.087,00 HRK | 59.091,00 HRK |
| 2016 FINA | 8.263.712,00 HRK | +19.1% | 7.874.494,00 HRK | 389.218,00 HRK | 90.402,00 HRK | 298.816,00 HRK |
| 2015 FINA | 6.940.039,00 HRK | -6.4% | 6.454.529,00 HRK | 485.510,00 HRK | 107.854,00 HRK | 377.656,00 HRK |
| 2014 FINA | 7.416.400,00 HRK | +8.7% | 6.971.984,00 HRK | 444.416,00 HRK | 99.053,00 HRK | 345.363,00 HRK |
| 2013 FINA | 6.823.235,00 HRK | +0.1% | 6.583.496,00 HRK | 239.739,00 HRK | 55.428,00 HRK | 184.311,00 HRK |
| 2012 FINA | 6.817.044,00 HRK | -3.4% | 6.628.713,00 HRK | 188.331,00 HRK | 43.741,00 HRK | 144.590,00 HRK |
| 2011 FINA | 7.056.962,00 HRK | -31.4% | 6.818.143,00 HRK | 238.819,00 HRK | 60.852,00 HRK | 177.967,00 HRK |
| 2010 FINA | 10.291.457,00 HRK | -12.5% | 9.799.530,00 HRK | 491.927,00 HRK | 115.408,00 HRK | 376.519,00 HRK |
| 2009 FINA | 11.759.073,00 HRK | -19.9% | 10.931.005,00 HRK | 828.068,00 HRK | 191.104,00 HRK | 636.964,00 HRK |
| 2008 FINA | 14.671.337,00 HRK | — | 13.385.702,00 HRK | 1.285.635,00 HRK | 291.197,00 HRK | 994.438,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 1.174.074,60 EUR | 60.962,72 EUR | 1.113.111,88 EUR | 829.908,01 EUR | — | 344.166,59 EUR |
| 2024 FINA | 1.273.539,77 EUR | 51.424,72 EUR | 1.222.115,05 EUR | 790.917,59 EUR | — | 398.343,20 EUR |
| 2023 FINA | 717.613,97 EUR | 57.424,31 EUR | 660.189,66 EUR | 355.924,21 EUR | — | 91.598,85 EUR |
| 2022 FINA | 5.532.401,00 HRK | 57.343,00 HRK | 5.475.058,00 HRK | 2.570.192,00 HRK | — | 1.562.209,00 HRK |
| 2021 FINA | 3.360.322,00 HRK | 69.724,00 HRK | 3.290.598,00 HRK | 2.736.574,00 HRK | — | 623.748,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.930.509,00 HRK | 122.088,00 HRK | 1.808.421,00 HRK | 1.336.458,00 HRK | 117.187,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 2.686.032,00 HRK | 196.189,00 HRK | 2.489.843,00 HRK | 1.336.954,00 HRK | 17.187,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 2.491.676,00 HRK | 269.189,00 HRK | 2.222.487,00 HRK | 1.279.698,00 HRK | 76.278,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 2.713.544,00 HRK | 324.762,00 HRK | 2.388.782,00 HRK | 1.406.978,00 HRK | 257.187,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 3.009.938,00 HRK | 363.766,00 HRK | 2.638.723,00 HRK | 1.406.703,00 HRK | 17.187,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 3.208.694,00 HRK | 68.733,00 HRK | — | 1.485.544,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 3.583.185,00 HRK | 65.832,00 HRK | — | 1.453.251,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 3.447.591,00 HRK | 76.189,00 HRK | — | 1.292.199,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 3.934.830,00 HRK | 44.234,00 HRK | — | 1.252.478,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 3.374.527,00 HRK | 69.357,00 HRK | — | 1.315.855,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 4.758.895,00 HRK | 305.180,00 HRK | — | 1.596.907,00 HRK | — | — |
| 2009 FINA | 4.759.166,00 HRK | 584.671,00 HRK | 4.174.495,00 HRK | 1.744.852,00 HRK | — | 864.314,00 HRK |
| 2008 FINA | 5.742.494,00 HRK | 591.624,00 HRK | 5.150.870,00 HRK | 2.102.326,00 HRK | — | 1.190.168,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+27.1%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
3.23
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
29.3%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+5.2%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (9)
- Vladimir Jelić Član društva 2,04%
- ANKICA MALVIĆ Član društva 23,58%
- Biserka Repovečki Član društva 8,15%
- MIROSLAV SAKAČ Član društva 12,22%
- ANA SAKAČ Član društva 6,11%
- Miroslav Županić Član društva 2,23%
- IVICA BAKIN Član društva 2,04%
- BRANIMIR ŠEGOTIĆ Član društva 40,71%
- RAJKA BOROŠAK Član društva 2,92%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- BRANIMIR ŠEGOTIĆ Direktor 40,71%
Stvarni vlasnici (9)
- BRANIMIR ŠEGOTIĆ 40,71% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- IVICA BAKIN 2,04% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- RAJKA BOROŠAK 2,92% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- VLADIMIR JELIĆ 2,04% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANKICA MALVIĆ 23,58% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- BISERKA REPOVEČKI 8,15% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANA SAKAČ 6,11% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MIROSLAV SAKAČ 12,22% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MIROSLAV ŽUPANIĆ 2,23% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘProfil sadrži većinu očekivanih podataka.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu
100.0% ukupnog duga je kratkoročno (344167 € od 344167 €). Ovo povećava refinancijski rizik.
Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (18 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 3.23. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 65.6%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Niska zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi samo 29.3%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.
Dobra profitabilnost
Neto profitna marža iznosi 27.1%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Povezane preko osoba (4)
Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.
-
ANA SAKAČ — direktor
-
Biserka Repovečki — prokurist
-
ANA SAKAČ — direktor
-
ANA SAKAČ — direktor
Tvrtke na istoj adresi (12)
Ostale tvrtke registrirane na adresi Hvarska ulica 1, Zagreb.
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
Prikazano 8 od 12.
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Organizacija izvedbe projekata za zgrade
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka TERMOINŽENJERING-PROJEKTIRANJE d.o.o. pripada djelatnosti Organizacija izvedbe projekata za zgrade (NACE 68.12). To je pretežita djelatnost za 13.300 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • HSE Pro d.o.o. Zagreb
- • TEHNO PROSPERITAS d.o.o. Zagreb
- • Nila InfraRed Systems d.o.o. Zagreb
- • BRŽE TOČNO MARIBOR d.o.o. Zagreb
- • Woodbant d.o.o. Zagreb
- • Next Strategy d.o.o. Zagreb
- • FULGO PROJEKT d.o.o. Zagreb
- • Autus Dizajn j.d.o.o. Zagreb