VATROLUX d.o.o., Zagreb

za usluge

Naselak 6, Zagreb

VATROLUX d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Naselak 6, Zagreb osnovana 21.03.2011. godine. Glavna djelatnost tvrtke je popravak i održavanje strojeva.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 159.185 EUR, što je 24,5 % više nego u 2024. Prihodi rastu četvrtu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 21.443 EUR (neto marža 13,5 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 93.520 EUR.

OIB: 54533385136
MBS: 080757894
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 21.03.2011
EUID HRSR.080757894
Adresa sjedišta Naselak 6
Poštanski broj i mjesto 10000 Zagreb
Županija Grad Zagreb
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Zagrebu
Zadnja promjena u registru 03.04.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (7)

Glavna: popravak i održavanje strojeva (NKD 33.12)

NACE klasifikacija:

Područje C: PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Odjeljak 33: Popravak, održavanje i instaliranje strojeva i opreme

Razred 33.12: Popravak i održavanje strojeva

  • • ugradnja, održavanje i ispitivanje opreme, uređaja i instalacija za zaštitu od požara i gašenje
  • • kupnja i prodaja robe
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
  • • zastupanje inozemnih tvrtki
  • • djelatnosti javnoga cestovnog prijevoza putnika i tereta u domaćem i međunarodnom cestovnom prometu
  • • ukrcaj, iskrcaj, prekrcaj, prijenos i skladištenje roba i drugih materijala

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

50-100 tis. EUR

Rezultat poslovanja

Dobit

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 159.184,53 EUR +24.5% 135.210,82 EUR 23.973,71 EUR 2.530,53 EUR 21.443,18 EUR
2024 FINA 127.841,67 EUR +11.1% 108.722,90 EUR 19.118,77 EUR 2.008,37 EUR 17.110,40 EUR
2023 FINA 115.104,55 EUR +10.9% 101.345,43 EUR 13.759,12 EUR 1.509,77 EUR 12.249,35 EUR
2022 FINA 782.100,00 HRK +10.4% 709.418,00 HRK 72.682,00 HRK 7.749,00 HRK 64.933,00 HRK
2021 FINA 708.629,00 HRK -14.3% 632.974,00 HRK 75.655,00 HRK 8.202,00 HRK 67.453,00 HRK
2020 FINA 826.683,00 HRK +12.4% 762.452,00 HRK 64.231,00 HRK 5.540,00 HRK 58.691,00 HRK
2019 FINA 735.436,00 HRK +5.3% 668.934,00 HRK 66.502,00 HRK 8.335,00 HRK 58.167,00 HRK
2018 FINA 698.588,00 HRK +10.1% 634.720,00 HRK 63.868,00 HRK 8.279,00 HRK 55.589,00 HRK
2017 FINA 634.295,00 HRK -12.8% 569.026,00 HRK 65.269,00 HRK 8.142,00 HRK 57.127,00 HRK
2016 FINA 727.176,00 HRK +15.3% 668.834,00 HRK 58.342,00 HRK 11.734,00 HRK 46.608,00 HRK
2015 FINA 630.437,00 HRK +6.9% 577.138,00 HRK 53.299,00 HRK 10.660,00 HRK 42.639,00 HRK
2014 FINA 589.813,00 HRK +15.7% 544.117,00 HRK 45.696,00 HRK 9.199,00 HRK 36.497,00 HRK
2013 FINA 509.948,00 HRK +24.2% 473.677,00 HRK 36.271,00 HRK 7.254,00 HRK 29.017,00 HRK
2012 FINA 410.637,00 HRK +261.6% 386.062,00 HRK 24.575,00 HRK 4.915,00 HRK 19.660,00 HRK
2011 FINA 113.570,00 HRK — 105.806,00 HRK 7.764,00 HRK 1.553,00 HRK 6.211,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 93.520,19 EUR 4.666,06 EUR 88.854,13 EUR 82.912,96 EUR — 10.607,23 EUR
2024 FINA 105.627,47 EUR 8.793,94 EUR 96.833,53 EUR 88.174,32 EUR — 12.144,27 EUR
2023 FINA 97.841,09 EUR 12.041,45 EUR 85.799,64 EUR 77.313,92 EUR — 10.573,00 EUR
2022 FINA 572.913,00 HRK 125.710,00 HRK 447.203,00 HRK 490.229,00 HRK — 57.684,00 HRK
2021 FINA 524.796,00 HRK 9.875,00 HRK 514.921,00 HRK 425.296,00 HRK — 84.500,00 HRK
2020 FINA 440.755,00 HRK 10.840,00 HRK 429.915,00 HRK 357.844,00 HRK 279.153,00 HRK —
2019 FINA 385.945,00 HRK 20.732,00 HRK 365.213,00 HRK 316.627,00 HRK 238.460,00 HRK —
2018 FINA 382.121,00 HRK 31.743,00 HRK 350.378,00 HRK 313.347,00 HRK 237.758,00 HRK —
2017 FINA 316.348,00 HRK 33.626,00 HRK 282.722,00 HRK 257.758,00 HRK 180.631,00 HRK —
2016 FINA 270.452,00 HRK 42.300,00 HRK 228.152,00 HRK 200.631,00 HRK 134.023,00 HRK —
2015 FINA 211.264,00 HRK 52.640,00 HRK — 154.023,00 HRK — —
2014 FINA 168.813,00 HRK 65.933,00 HRK — 111.384,00 HRK — —
2013 FINA 177.102,00 HRK 82.344,00 HRK — 74.887,00 HRK — —
2012 FINA 179.978,00 HRK 102.871,00 HRK — 45.870,00 HRK — —
2011 FINA 184.027,00 HRK 123.533,00 HRK — 26.211,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

+13.5%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

8.38

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

11.3%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+24.5%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • DRAGAN GRUIČIĆ Ostalo 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • DRAGAN GRUIČIĆ Direktor 100%

Stvarni vlasnici (1)

  • DRAGAN GRUIČIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

AAA

Razina rizika

Nizak

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 85 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

100
AAA
Nizak rizik

Indeks plaćanja

100 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

84 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

11.3%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
13. percentil
Bolje od 13% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
82.4
17.6 bodova iznad prosjeka

Preporuke i analiza

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (15 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Izvrsna likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 8.38. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.

Solidna gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 56.7%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.

Niska zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi samo 11.3%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.

Dobra profitabilnost

Neto profitna marža iznosi 13.5%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 88.7%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Slične tvrtke — Popravak i održavanje strojeva

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VATROLUX d.o.o. pripada djelatnosti Popravak i održavanje strojeva (NACE 33.12). To je pretežita djelatnost za 333 tvrtke u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Popravak i održavanje strojeva

Česta pitanja o tvrtki VATROLUX d.o.o.

Što je VATROLUX d.o.o.?
VATROLUX d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Naselak 6, Zagreb. OIB tvrtke je 54533385136. Osnovana je 21.03.2011. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je popravak i održavanje strojeva . Ukupno ima 7 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi VATROLUX d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Naselak 6, 10000 Zagreb. Tvrtka posluje u Grad Zagreb.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je ostvarila dobit u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 ostali. Direktor tvrtke je DRAGAN GRUIČIĆ. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 15 godina, od 21.03.2011. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 15 godišnjih financijskih izvještaja (2011–2025) za detaljnu analizu poslovanja.