VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o., Novska
VETERINARSKA STANICA NOVSKA društvo s ograničenom odgovornošću
VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica kralja Zvonimira 9, Novska osnovana 19.02.1974. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 582.674 EUR, što je 29,7 % više nego u 2024. Prihodi rastu drugu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 46.101 EUR (neto marža 7,9 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 501.796 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 19.02.1974 |
| EUID | HRSR.080070965 |
| Adresa sjedišta | Ulica kralja Zvonimira 9 |
| Poštanski broj i mjesto | 44330 Novska |
| Županija | Sisačko-moslavačka županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Zagrebu |
| Zadnja promjena u registru | 13.06.2024 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (5)
- • djelatnosti izvanteritorijalnih organizacija i tijela
- • trgovina lijekovima u veterini na malo
- • provodi veterinarsko-sanitarne mjere za zaštitu čovjekovog okoliša
- • obavljanje dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije
- • obavljanje zakonom određenih veterinarsko-sanitarnih pregleda
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
500 tis. - 1 mil. EUR
Ukupna aktiva
500 tis. - 1 mil. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 582.673,50 EUR | +29.7% | 530.859,57 EUR | 51.813,93 EUR | 5.713,34 EUR | 46.100,59 EUR |
| 2024 FINA | 449.150,68 EUR | +8.8% | 427.074,63 EUR | 22.076,05 EUR | 2.989,56 EUR | 19.086,49 EUR |
| 2023 FINA | 412.798,10 EUR | -6.8% | 381.588,22 EUR | 31.209,88 EUR | 3.733,47 EUR | 27.476,41 EUR |
| 2022 FINA | 3.338.787,00 HRK | +36.8% | 2.815.917,00 HRK | 522.870,00 HRK | 57.247,00 HRK | 465.623,00 HRK |
| 2021 FINA | 2.440.036,00 HRK | +4.8% | 2.326.737,00 HRK | 113.299,00 HRK | 16.975,00 HRK | 96.324,00 HRK |
| 2020 FINA | 2.328.848,00 HRK | -22.4% | 2.302.560,00 HRK | 26.288,00 HRK | 7.265,00 HRK | 19.023,00 HRK |
| 2019 FINA | 3.002.924,00 HRK | +14.8% | 2.577.217,00 HRK | 425.707,00 HRK | 90.305,00 HRK | 335.402,00 HRK |
| 2018 FINA | 2.615.158,00 HRK | +3.7% | 2.496.266,00 HRK | 118.892,00 HRK | 23.031,00 HRK | 95.861,00 HRK |
| 2017 FINA | 2.521.941,00 HRK | -0.6% | 2.285.595,00 HRK | 236.346,00 HRK | 33.977,00 HRK | 202.369,00 HRK |
| 2016 FINA | 2.538.085,00 HRK | +6.4% | 2.244.565,00 HRK | 293.520,00 HRK | 66.875,00 HRK | 226.645,00 HRK |
| 2015 FINA | 2.385.830,00 HRK | -1.1% | 2.298.850,00 HRK | 86.980,00 HRK | 26.129,00 HRK | 60.851,00 HRK |
| 2014 FINA | 2.413.031,00 HRK | +5.3% | 2.247.836,00 HRK | 165.195,00 HRK | 41.120,00 HRK | 124.075,00 HRK |
| 2013 FINA | 2.292.445,00 HRK | -5.3% | 2.188.307,00 HRK | 104.138,00 HRK | 29.885,00 HRK | 74.253,00 HRK |
| 2012 FINA | 2.421.270,00 HRK | -6.6% | 2.226.272,00 HRK | 194.998,00 HRK | 52.658,00 HRK | 142.340,00 HRK |
| 2011 FINA | 2.591.225,00 HRK | -0% | 2.406.149,00 HRK | 185.076,00 HRK | 46.454,00 HRK | 138.622,00 HRK |
| 2010 FINA | 2.591.953,00 HRK | -8.9% | 2.398.361,00 HRK | 193.592,00 HRK | 49.091,00 HRK | 144.501,00 HRK |
| 2009 FINA | 2.845.001,00 HRK | +3.8% | 2.520.791,00 HRK | 324.210,00 HRK | 76.059,00 HRK | 248.151,00 HRK |
| 2008 FINA | 2.739.540,00 HRK | — | 2.576.556,00 HRK | 162.984,00 HRK | 41.423,00 HRK | 121.561,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 501.795,59 EUR | 121.373,57 EUR | 378.048,74 EUR | 456.342,08 EUR | — | 45.204,38 EUR |
| 2024 FINA | 464.244,09 EUR | 100.092,63 EUR | 361.707,99 EUR | 426.175,89 EUR | — | 37.796,40 EUR |
| 2023 FINA | 450.907,18 EUR | 105.198,74 EUR | 343.499,36 EUR | 421.032,00 EUR | — | 29.242,01 EUR |
| 2022 FINA | 7.233,00 HRK | 596.979,00 HRK | 2.717.651,00 HRK | 3.047.784,00 HRK | — | 278.308,00 HRK |
| 2021 FINA | 2.815.739,00 HRK | 593.613,00 HRK | 2.212.957,00 HRK | 2.651.874,00 HRK | — | 163.360,00 HRK |
| 2020 FINA | 2.768.858,00 HRK | 591.284,00 HRK | 2.168.782,00 HRK | 2.625.263,00 HRK | 1.736.397,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 2.934.043,00 HRK | 655.913,00 HRK | 2.268.873,00 HRK | 2.656.035,00 HRK | 1.450.790,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 2.577.225,00 HRK | 732.238,00 HRK | 1.835.277,00 HRK | 2.370.429,00 HRK | 1.404.725,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 2.554.142,00 HRK | 747.868,00 HRK | 1.796.531,00 HRK | 2.324.363,00 HRK | 1.252.151,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 2.436.387,00 HRK | 724.723,00 HRK | 1.700.733,00 HRK | 2.171.788,00 HRK | 1.075.300,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 46.743,00 HRK | 725.914,00 HRK | — | 1.994.938,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 46.743,00 HRK | 719.003,00 HRK | — | 1.983.882,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 46.743,00 HRK | 781.969,00 HRK | — | 1.909.602,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 46.743,00 HRK | 872.162,00 HRK | — | 1.885.144,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 46.743,00 HRK | 920.643,00 HRK | — | 1.792.599,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 46.743,00 HRK | 938.285,00 HRK | — | 1.703.772,00 HRK | — | — |
| 2009 FINA | 50.143,00 HRK | 938.286,00 HRK | 960.142,00 HRK | 1.612.466,00 HRK | — | 290.519,00 HRK |
| 2008 FINA | 50.143,00 HRK | 882.267,00 HRK | 781.590,00 HRK | 1.404.150,00 HRK | — | 260.504,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+7.9%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
8.36
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
9%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+29.7%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (10)
- DRAGO STANIVUKOVIĆ Član društva 4,85%
- MARICA TKALEC Član društva 14,41%
- RUŽICA MIKŠIK Član društva 8,04%
- DRAŽEN NOVAK Član društva 15,39%
- NEDELJKA GRGIĆ Član društva 20,19%
- Ankica Batrla Član društva 9,14%
- IRENA SPAHIĆ Član društva 12,25%
- MARIJAN BIĆANIĆ Član društva 5,32%
- DAMIR RADANOVIĆ Član društva 0,58%
- MARIJANA ARČABIĆ Član društva 9,42%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- DRAŽEN (NOVAK) NOVAK Direktor
Stvarni vlasnici (10)
- NEDELJKA GRGIĆ 20,19% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DRAŽEN NOVAK 15,39% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MARICA TKALEC 14,41% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- IRENA SPAHIĆ 12,25% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MARIJANA ARČABIĆ 9,42% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANKICA BATRLA 9,14% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- RUŽICA MIKŠIK 8,04% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MARIJAN BIĆANIĆ 5,32% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DRAGO STANIVUKOVIĆ 4,85% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DAMIR RADANOVIĆ 0,58% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘProfil sadrži većinu očekivanih podataka.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (18 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 8.36. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 59.6%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Niska zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi samo 9.0%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.
Snažna kapitalna struktura
Udio vlastitog kapitala iznosi 90.9%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Slične tvrtke — Veterinarske djelatnosti
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o. pripada djelatnosti Veterinarske djelatnosti (NACE 75.00). To je pretežita djelatnost za 370 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • VETERINARSKA AMBULANTA BRINJE d.o.o. Brinje
- • GRGIĆ VINA d.o.o. Trstenik
- • EEVCHQ INTERNATIONAL d.o.o. Zagreb
- • PZ VRBNIK Vrbnik
- • VETERINARSKA AMBULANTA OGULIN d.o.o. Ogulin
- • MALA ŠAPA j.d.o.o. Sisak
- • VETERINARSKA STANICA ĐURĐEVAC d.o.o. Đurđevac
- • Veterinarska ambulanta Uvodić d.o.o. Mavrinci