VETERINARSKA STANICA SVETI IVAN ZELINA d.o.o., Sveti Ivan Zelina
VETERINARSKA STANICA SVETI IVAN ZELINA društvo s ograničenom odgovornošću
VETERINARSKA STANICA SVETI IVAN ZELINA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Sajmišna ulica 4, Sveti Ivan Zelina.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 735.045 EUR, što je 10,5 % više nego u 2024. Prihodi rastu petu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 48.689 EUR (neto marža 6,6 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 251.688 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | - |
| EUID | HRSR.080291827 |
| Adresa sjedišta | Sajmišna ulica 4 |
| Poštanski broj i mjesto | 10380 Sveti Ivan Zelina |
| Županija | Zagrebačka županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Zagrebu |
| Zadnja promjena u registru | 13.02.2025 |
| Podaci ažurirani | 03.10.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (26)
- • veterinarska apoteka
- • proizvodnja i uzgoj uzgojno valjanih životinja
- • kupnja i prodaja robe
- • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
- • veterinarska djelatnost
- • privremeni smještaj kućnih ljubimaca
- • djelatnost skloništa za životinje
- • njega kućnih ljubimaca
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
500 tis. - 1 mil. EUR
Ukupna aktiva
100-500 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 735.045,39 EUR | +10.5% | 680.911,40 EUR | 54.133,99 EUR | 5.444,99 EUR | 48.689,00 EUR |
| 2024 FINA | 665.190,54 EUR | +1.2% | 664.995,27 EUR | 195,27 EUR | 129,12 EUR | 66,15 EUR |
| 2023 FINA | 657.414,43 EUR | +13.2% | 655.152,93 EUR | 2.261,50 EUR | 231,76 EUR | 2.029,74 EUR |
| 2022 FINA | 4.374.737,00 HRK | +6.6% | 4.387.329,00 HRK | -12.592,00 HRK | — | -12.592,00 HRK |
| 2021 FINA | 4.102.767,00 HRK | +7.8% | 3.944.085,00 HRK | 158.682,00 HRK | 16.083,00 HRK | 142.599,00 HRK |
| 2020 FINA | 3.806.934,00 HRK | -9.3% | 4.018.271,00 HRK | -211.337,00 HRK | — | -211.337,00 HRK |
| 2018 FINA | 4.197.765,00 HRK | -10.7% | 4.357.388,00 HRK | -159.623,00 HRK | — | -159.623,00 HRK |
| 2017 FINA | 4.702.433,00 HRK | -14.4% | 4.621.465,00 HRK | 80.968,00 HRK | 12.725,00 HRK | 68.243,00 HRK |
| 2016 FINA | 5.492.211,00 HRK | +3.6% | 5.120.158,00 HRK | 372.053,00 HRK | 75.523,00 HRK | 296.530,00 HRK |
| 2015 FINA | 5.299.049,00 HRK | +8.7% | 4.738.650,00 HRK | 560.399,00 HRK | 118.575,00 HRK | 441.824,00 HRK |
| 2014 FINA | 4.874.030,00 HRK | -1.3% | 4.498.329,00 HRK | 375.701,00 HRK | 79.701,00 HRK | 296.000,00 HRK |
| 2013 FINA | 4.937.835,00 HRK | -7.5% | 4.749.724,00 HRK | 188.111,00 HRK | 41.679,00 HRK | 146.432,00 HRK |
| 2012 FINA | 5.335.826,00 HRK | -1.9% | 5.148.490,00 HRK | 187.336,00 HRK | 41.462,00 HRK | 145.874,00 HRK |
| 2011 FINA | 5.441.865,00 HRK | +7.4% | 5.053.125,00 HRK | 388.740,00 HRK | 96.217,00 HRK | 292.523,00 HRK |
| 2010 FINA | 5.068.157,00 HRK | -7.5% | 4.774.840,00 HRK | 293.317,00 HRK | 69.517,00 HRK | 223.800,00 HRK |
| 2009 FINA | 5.477.686,00 HRK | -12.9% | 5.043.190,00 HRK | 434.496,00 HRK | 86.617,00 HRK | 347.879,00 HRK |
| 2008 FINA | 6.288.881,00 HRK | — | 6.003.149,00 HRK | 285.732,00 HRK | 58.019,00 HRK | 227.713,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 251.688,15 EUR | 91.573,98 EUR | 160.114,17 EUR | 185.298,03 EUR | — | 66.390,12 EUR |
| 2024 FINA | 257.966,50 EUR | 95.643,15 EUR | 162.323,35 EUR | 156.609,03 EUR | — | 101.357,47 EUR |
| 2023 FINA | 213.102,88 EUR | 99.175,15 EUR | 113.927,73 EUR | 156.542,88 EUR | — | 56.560,00 EUR |
| 2022 FINA | 1.863.475,00 HRK | 735.800,00 HRK | 1.127.675,00 HRK | 1.164.179,00 HRK | — | 699.296,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.979.838,00 HRK | 743.323,00 HRK | 1.236.515,00 HRK | 1.276.761,00 HRK | — | 703.077,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.880.783,00 HRK | 790.141,00 HRK | 1.090.642,00 HRK | 1.134.162,00 HRK | 599.904,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 1.945.320,00 HRK | 811.635,00 HRK | 1.133.685,00 HRK | 1.413.476,00 HRK | 766.675,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 2.171.228,00 HRK | 730.020,00 HRK | 1.441.208,00 HRK | 1.673.098,00 HRK | 798.431,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 2.621.517,00 HRK | 790.202,00 HRK | 1.831.315,00 HRK | 1.901.385,00 HRK | 798.431,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 288.924,00 HRK | 834.102,00 HRK | — | 1.904.856,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 288.924,00 HRK | 596.550,00 HRK | — | 1.663.032,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 288.924,00 HRK | 631.529,00 HRK | — | 1.513.464,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 238.245,00 HRK | 604.657,00 HRK | — | 1.547.032,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 238.245,00 HRK | 568.938,00 HRK | — | 1.681.157,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 238.245,00 HRK | 606.726,00 HRK | — | 1.638.634,00 HRK | — | — |
| 2009 FINA | 238.245,00 HRK | 575.584,00 HRK | 2.512.266,00 HRK | 1.694.835,00 HRK | — | 1.393.015,00 HRK |
| 2008 FINA | 299.074,00 HRK | 652.824,00 HRK | 2.399.972,00 HRK | 1.596.955,00 HRK | — | 1.455.841,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+6.6%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
2.41
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
26.4%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+10.5%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (5)
- Ivan Pelko Član društva 14,32%
- Šime Škeljo Član društva 14,31%
- INGA NEKIĆ Član društva 7,16%
- Ivan Antolković Član društva
- ZDENKA PELKO Član društva 7,04%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- Ivan Pelko Direktor 14,32%
Stvarni vlasnici (13)
- IVAN PELKO 14,32% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANA ŽIGROVIĆ 4,55% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- TOMISLAV TRCAK 4,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ZVONIMIR TRCAK 4,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- KREŠIMIR TRCAK 4,76% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ZDENKA PELKO 7,04% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DUBRAVKA ŠĆRBEC 7,16% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- INGA NEKIĆ 7,16% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ŠIME ŠKELJO 14,31% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- NATAŠA LAVICKI ŠATOVIĆ 11,82% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MARICA MIKINA 5,56% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- AMOR FEUŠ 4,55% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MARICA DVOJAK 5,82% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Niska gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 2.7% (6742 € od 251688 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.
Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (17 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 2.41. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Niska zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi samo 26.4%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.
Snažna kapitalna struktura
Udio vlastitog kapitala iznosi 73.6%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.
Visoka efikasnost imovine
Koeficijent obrta imovine iznosi 2.92. Tvrtka učinkovito koristi svoju imovinu za generiranje prihoda.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Povezane preko osoba (1)
Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.
-
Ivan Antolković — jedini član
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Veterinarske djelatnosti
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VETERINARSKA STANICA SVETI IVAN ZELINA d.o.o. pripada djelatnosti Veterinarske djelatnosti (NACE 75.00). To je pretežita djelatnost za 370 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • Premium Chicken Company d.o.o. Sisak
- • Veterinarska ambulanta Jug d.o.o. Čakovec Čakovec
- • PARENZO NAUTIKA j.d.o.o. Poreč - Parenzo
- • SM 4 HORSES & CONSULTANTS d.o.o. Zagreb
- • Miagro VETERINA d.o.o. Lipine
- • LAUS CC d.o.o. Dubrovnik
- • Orbisano d.o.o. Zagreb
- • VETERINARSKA STANICA NOVI MAROF d.o.o. Novi Marof