VIA OPUZEN j.d.o.o., Opuzen
za usluge i trgovinu
VIA OPUZEN j.d.o.o. je jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) sa sjedištem na adresi Poslovna zona /bb, Opuzen osnovana 05.02.2013. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 25.854 EUR, što je 53,8 % manje nego u 2021. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 58.109 EUR, nakon dobiti u 2021. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 274.932 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 05.02.2013 |
| EUID | HRSR.060290661 |
| Adresa sjedišta | Poslovna zona /bb |
| Poštanski broj i mjesto | 20355 Opuzen |
| Županija | Dubrovačko-neretvanska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 04.02.2025 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (10)
- • održavanje i popravak motornih vozila
- • pranje i poliranje motornih vozila
- • kupnja i prodaja robe
- • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
- • pripremanje hrane i pružanje usluga prehrane, pripremanje i usluživanje pićem i napitcima, pružanje usluga smještaja
- • iznajmljivanje strojeva i opreme, bez rukovatelja i predmeta za osobnu uporabu i kućanstvo
- • servisiranje i održavanje strojeva i sredstava za pranje i čišćenje
- • prijevoz tereta i putnika u unutarnjem i međunarodnom javnom cestovnom prijevozu
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
10-50 tis. EUR
Ukupna aktiva
100-500 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Gubitak
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 25.853,85 EUR | -53.8% | 83.963,14 EUR | -58.109,29 EUR | — | -58.109,29 EUR |
| 2021 FINA | 422.005,00 HRK | +95.8% | 414.682,00 HRK | 7.323,00 HRK | — | 7.323,00 HRK |
| 2019 FINA | 215.526,00 HRK | 0% | 203.275,00 HRK | 12.251,00 HRK | — | 12.251,00 HRK |
| 2018 FINA | 215.526,00 HRK | -5.9% | 203.275,00 HRK | 12.251,00 HRK | — | 12.251,00 HRK |
| 2017 FINA | 229.110,00 HRK | +183.5% | 225.998,00 HRK | 3.112,00 HRK | — | 3.112,00 HRK |
| 2016 FINA | 80.826,00 HRK | -14.2% | 101.739,00 HRK | -20.913,00 HRK | — | -20.913,00 HRK |
| 2015 FINA | 94.169,00 HRK | +1469.5% | 100.540,00 HRK | -6.371,00 HRK | — | -6.371,00 HRK |
| 2014 FINA | 6.000,00 HRK | — | — | 6.000,00 HRK | 880,00 HRK | 5.120,00 HRK |
| 2013 FINA | — | — | 1.600,00 HRK | -1.600,00 HRK | — | -1.600,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 274.931,92 EUR | 108.242,82 EUR | 166.689,10 EUR | -118.263,38 EUR | 37.523,23 EUR | 355.672,07 EUR |
| 2021 FINA | 939.310,00 HRK | 815.556,00 HRK | 123.754,00 HRK | 112.169,00 HRK | 520.640,00 HRK | 306.501,00 HRK |
| 2019 FINA | 834.815,00 HRK | 815.556,00 HRK | 19.259,00 HRK | 76.609,00 HRK | 2.334,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 834.815,00 HRK | 815.556,00 HRK | 19.259,00 HRK | 76.609,00 HRK | 2.334,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 867.456,00 HRK | 815.556,00 HRK | 51.900,00 HRK | 64.357,00 HRK | -17.073,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 925.647,00 HRK | 815.556,00 HRK | 108.760,00 HRK | -3.754,00 HRK | 3.840,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 1.280,00 HRK | 815.556,00 HRK | — | 17.159,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 784.332,00 HRK | 782.967,00 HRK | — | 23.530,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 683.019,00 HRK | 682.609,00 HRK | — | -1.590,00 HRK | — | — |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
-224.8%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
0.47
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
143%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
-53.8%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (1)
- ANĐELA KRALJEVIĆ Jedini član 100%
Uprava (1)
- ANĐELA KRALJEVIĆ Član uprave 100%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- ANĐELA KRALJEVIĆ Član uprave 100%
Stvarni vlasnici (1)
- ANĐELA KRALJEVIĆ 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Visok
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘDio podataka još nedostaje ili je zastario.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Kritična likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.47. Kratkotrajna imovina (166689 €) ne pokriva kratkoročne obveze (355672 €).
Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.
Visoka zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi 143.0%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.
Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.
Kritično nizak kapital
Udio vlastitog kapitala iznosi samo -43.0%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.
Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.
Kritično negativna operativna marža
Operativna marža iznosi -215.1%. Poslovni rashodi (81471 €) značajno premašuju poslovne prihode (25853 €).
Hitno analizirajte strukturu troškova i razmotrite rezanje operativnih rashoda.
Negativan rezultat
Tvrtka je ostvarila gubitak od 58109 € u promatranom razdoblju.
Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.
Visoka ovisnost o kratkoročnom dugu
90.5% ukupnog duga je kratkoročno (355672 € od 393195 €). Ovo povećava refinancijski rizik.
Razmotrite pretvaranje dijela kratkoročnog duga u dugoročne kredite za veću stabilnost.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Slične tvrtke — Popravak i održavanje motornih vozila
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VIA OPUZEN j.d.o.o. pripada djelatnosti Popravak i održavanje motornih vozila (NACE 95.31). To je pretežita djelatnost za 601 tvrtku u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • APEX PLUS j.d.o.o. Beli Manastir
- • DaLeTo j.d.o.o. Vuka
- • MK AUTO TIM j.d.o.o. Bjelovar
- • Šibenik auto d. o. o. Šibenik
- • AMG CENTAR d.o.o. Strahoninec
- • LTT AUTO DETAILING j.d.o.o. Dolci
- • APP DARIO j.d.o.o. Vukovar
- • NR Detailing j.d.o.o. Županja