VN ULAGANJA d.o.o., Varaždin

VN ULAGANJA društvo s ograničenom odgovornošću za usluge, trgovinu i proizvodnju

Svilarska ulica 2, Varaždin

VN ULAGANJA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Svilarska ulica 2, Varaždin osnovana 09.12.2013. godine.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 189.120 EUR, što je 10,8 % više nego u 2024. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 538.953 EUR. Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 22,8 mil. EUR.

OIB: 58833546426
MBS: 070117346
Kapital: 20.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 09.12.2013
EUID HRSR.070117346
Adresa sjedišta Svilarska ulica 2
Poštanski broj i mjesto 42000 Varaždin
Županija Varaždinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 22.07.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (119)

  • • kupnja i prodaja robe,
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu,
  • • zastupanje inozemnih tvrtki,
  • • pružanje usluga informacijskog društva,
  • • djelatnosti javnoga prijevoza putnika i tereta u domaćem i međunarodnom cestovnom prometu,
  • • prijevoz za vlastite potrebe,
  • • savjetovanje u vezi s poslovanjem i upravljanjem,
  • • istraživanje tržišta i ispitivanje javnoga mnijenja,

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

10-50 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 189.119,57 EUR +10.8% 728.072,98 EUR -538.953,41 EUR — -538.953,41 EUR
2024 FINA 170.753,42 EUR -39.2% 784.963,23 EUR -614.209,81 EUR — -614.209,81 EUR
2023 FINA 280.767,29 EUR +12840.9% 638.335,57 EUR -357.568,28 EUR — -357.568,28 EUR
2021 FINA 16.347,00 HRK -23.1% 346.622,00 HRK -330.275,00 HRK — -330.275,00 HRK
2020 FINA 21.252,00 HRK -92.3% 252.935,00 HRK -231.683,00 HRK — -231.683,00 HRK
2019 FINA 276.695,00 HRK -74.5% 385.551,00 HRK -108.856,00 HRK — -108.856,00 HRK
2018 FINA 1.085.163,00 HRK +398.6% 23.699.993,00 HRK -22.614.830,00 HRK — -22.614.830,00 HRK
2017 FINA 217.628,00 HRK — 97.868,00 HRK 119.760,00 HRK — 119.760,00 HRK
2016 FINA — — 81.834,00 HRK -81.834,00 HRK — -81.834,00 HRK
2015 FINA 666.217,00 HRK -96.4% 970.352,00 HRK -304.135,00 HRK — -304.135,00 HRK
2014 FINA 18.545.750,00 HRK — 328.986,00 HRK 18.216.764,00 HRK 26.617,00 HRK 18.190.147,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 22.800.955,49 EUR 18.866.016,72 EUR 3.934.938,77 EUR -2.768.548,08 EUR 15.345.002,48 EUR 10.224.501,09 EUR
2024 FINA 23.577.119,97 EUR 18.766.016,72 EUR 4.811.103,25 EUR -2.229.594,67 EUR 16.505.002,48 EUR 9.301.712,16 EUR
2023 FINA 20.358.290,23 EUR 18.766.016,72 EUR 1.592.273,51 EUR -1.615.384,86 EUR 16.950.002,48 EUR 5.023.672,61 EUR
2021 FINA 116.996.238,00 HRK 108.297.945,00 HRK 8.698.293,00 HRK -5.341.707,00 HRK 100.996.108,00 HRK 21.341.837,00 HRK
2020 FINA 109.046.616,00 HRK 108.297.945,00 HRK 748.671,00 HRK -5.011.432,00 HRK -4.799.749,00 HRK —
2019 FINA 109.671.012,00 HRK 108.297.945,00 HRK 1.373.067,00 HRK -4.779.749,00 HRK -4.690.893,00 HRK —
2018 FINA 109.926.912,00 HRK 107.797.945,00 HRK 2.128.967,00 HRK -4.670.893,00 HRK 17.923.937,00 HRK —
2017 FINA 129.322.014,00 HRK 96.791.323,00 HRK 32.530.691,00 HRK 17.943.937,00 HRK 17.804.177,00 HRK —
2016 FINA 128.826.130,00 HRK 96.791.323,00 HRK 32.034.807,00 HRK 17.824.177,00 HRK 17.886.011,00 HRK —
2015 FINA 128.826.098,00 HRK 96.791.323,00 HRK — 17.906.012,00 HRK — —
2014 FINA 126.162.336,00 HRK 96.791.323,00 HRK — 18.210.147,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

-285%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

0.38

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

112.1%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+10.8%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (1)

  • ZDENKO PATAFTA Jedini član 100%

Osobe ovlaštene za zastupanje (1)

  • GORDANA TISAJ BLAŽEKA Direktor

Stvarni vlasnici (1)

  • ZDENKO PATAFTA 100% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

C

Razina rizika

Visok

Detaljnost profila

ⓘ
Srednja 78 / 100

Dio podataka još nedostaje ili je zastario.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

34
C
Visok rizik

Indeks plaćanja

20 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

37 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

112.1%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
47. percentil
Bolje od 47% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
67.7
33.7 bodova ispod prosjeka

Preporuke i analiza

Kritična likvidnost

Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 0.38. Kratkotrajna imovina (3934939 €) ne pokriva kratkoročne obveze (10224501 €).

Hitno povećajte likvidna sredstva ili smanjite kratkoročne obveze.

Visoka zaduženost

Omjer zaduženosti iznosi 112.1%. Dug čini većinu izvora financiranja što predstavlja visok financijski rizik.

Prioritetno smanjite zaduženost ili povećajte vlastiti kapital.

Kritično nizak kapital

Udio vlastitog kapitala iznosi samo -12.1%. Tvrtka je pretežno financirana dugom.

Hitno ojačajte kapitalnu bazu dokapitalizacijom ili zadržavanjem dobiti.

Visok trošak financiranja

Financijski rashodi iznose 383.5% ukupnih prihoda (725293 €). Značajan dio prihoda odlazi na kamate i naknade.

Pregovarajte o povoljnijim uvjetima kredita ili smanjite zaduženost.

Negativan rezultat

Tvrtka je ostvarila gubitak od 538953 € u promatranom razdoblju.

Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.

Niska gotovinska pozicija

Udio gotovine u aktivi iznosi 0.0% (715 € od 22800955 € ukupne aktive). Preporučeni minimum je 5%.

Razmotrite povećanje likvidnih rezervi za neočekivane situacije.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Prikazane povezane tvrtke s upozoravajućim registarskim statusom: 2 (stečaj, likvidacija, registarski postupak ili brisanje iz sudskog registra).

Vlasnički povezane tvrtke (1)

Tvrtke koje se u sudskom registru pojavljuju kao članovi ove tvrtke ili u kojima je ova tvrtka član.

Povezane preko osoba (14)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Prikazano 8 od 14.

Tvrtke na istoj adresi (37)

Ostale tvrtke registrirane na adresi Svilarska ulica 2, Varaždin.

Prikazano 8 od 37.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Skladištenje električne energije

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VN ULAGANJA d.o.o. pripada djelatnosti Skladištenje električne energije (NACE 35.16). To je pretežita djelatnost za 2.165 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Skladištenje električne energije

Česta pitanja o tvrtki VN ULAGANJA d.o.o.

Što je VN ULAGANJA d.o.o.?
VN ULAGANJA d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Svilarska ulica 2, Varaždin. OIB tvrtke je 58833546426. Osnovana je 09.12.2013. godine.
Gdje se nalazi VN ULAGANJA d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Svilarska ulica 2, 42000 Varaždin. Tvrtka posluje u Varaždinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 1 direktor, 1 jedini član. Direktor tvrtke je GORDANA TISAJ BLAŽEKA. Jedini član tvrtke je ZDENKO PATAFTA. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 12 godina, od 09.12.2013. godine. Temeljni kapital iznosi 20.000,00 HRK. Dostupno je 11 godišnjih financijskih izvještaja (2014–2025) za detaljnu analizu poslovanja.