VTC-PROJEKT d.o.o., Virovitica
za projektiranje, konzalting i urbanizam
VTC-PROJEKT d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica Antuna Mihanovića 9, Virovitica osnovana 17.03.1993. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 329.115 EUR, što je 16,4 % više nego u 2024. Prihodi rastu petu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 52.436 EUR (neto marža 15,9 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 399.697 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 17.03.1993 |
| EUID | HRSR.010019729 |
| Adresa sjedišta | Ulica Antuna Mihanovića 9 |
| Poštanski broj i mjesto | 33000 Virovitica |
| Županija | Virovitičko-podravska županija |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Osijeku |
| Zadnja promjena u registru | 04.05.2026 |
| Podaci ažurirani | 03.10.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (40)
- • zasnivanje i izrada nacrta (projektiranje) zgrada
- • nadzor nad gradnjom
- • izrada stručnih podloga za izdavanje lokacijskih dozvola
- • inženjering, projektni menadžment i tehničke djelatnosti
- • računovodstvene i knjigovodstvene usluge
- • tehničko ispitivanje i analiza
- • arhitektonske djelatnosti i inženjerstvo te s njima povezano tehničko savjetovanje
- • kupnja i prodaja robe
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
100-500 tis. EUR
Ukupna aktiva
100-500 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 329.115,38 EUR | +16.4% | 270.853,58 EUR | 58.261,80 EUR | 5.826,18 EUR | 52.435,62 EUR |
| 2024 FINA | 282.642,80 EUR | +26.2% | 266.735,69 EUR | 15.907,11 EUR | 1.590,71 EUR | 14.316,40 EUR |
| 2023 FINA | 223.903,00 EUR | +8.9% | 218.057,00 EUR | 5.846,00 EUR | 1.752,00 EUR | 4.094,00 EUR |
| 2022 FINA | 1.549.539,00 HRK | +9.8% | 1.483.107,00 HRK | 66.432,00 HRK | 15.542,00 HRK | 50.890,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.411.701,00 HRK | +4.6% | 1.376.041,00 HRK | 35.660,00 HRK | 9.531,00 HRK | 26.129,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.349.243,00 HRK | -14.3% | 1.317.070,00 HRK | 32.173,00 HRK | 8.431,00 HRK | 23.742,00 HRK |
| 2019 FINA | 1.574.071,00 HRK | -3.9% | 1.521.929,00 HRK | 52.142,00 HRK | 12.872,00 HRK | 39.270,00 HRK |
| 2018 FINA | 1.638.534,00 HRK | +7.7% | 1.619.731,00 HRK | 18.803,00 HRK | 10.181,00 HRK | 8.622,00 HRK |
| 2017 FINA | 1.521.480,00 HRK | -7.7% | 1.500.587,00 HRK | 20.893,00 HRK | 8.335,00 HRK | 12.558,00 HRK |
| 2016 FINA | 1.648.811,00 HRK | -21.3% | 1.548.721,00 HRK | 100.090,00 HRK | 25.246,00 HRK | 74.844,00 HRK |
| 2015 FINA | 2.094.407,00 HRK | +11.2% | 1.966.849,00 HRK | 127.558,00 HRK | 50.830,00 HRK | 76.728,00 HRK |
| 2014 FINA | 1.884.147,00 HRK | -5.4% | 1.864.091,00 HRK | 20.056,00 HRK | 19.497,00 HRK | 559,00 HRK |
| 2013 FINA | 1.990.929,00 HRK | +24.9% | 1.869.941,00 HRK | 120.988,00 HRK | 51.533,00 HRK | 69.455,00 HRK |
| 2012 FINA | 1.594.362,00 HRK | -0.9% | 1.631.726,00 HRK | -37.364,00 HRK | — | -37.364,00 HRK |
| 2011 FINA | 1.608.746,00 HRK | -29.4% | 1.892.152,00 HRK | -283.406,00 HRK | — | -283.406,00 HRK |
| 2010 FINA | 2.277.539,00 HRK | -18.7% | 2.366.418,00 HRK | -88.879,00 HRK | — | -88.879,00 HRK |
| 2009 FINA | 2.800.343,00 HRK | -21.2% | 2.734.436,00 HRK | 65.907,00 HRK | 23.354,00 HRK | 42.553,00 HRK |
| 2008 FINA | 3.551.818,00 HRK | — | 3.363.204,00 HRK | 188.614,00 HRK | 47.497,00 HRK | 141.117,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 399.697,01 EUR | 48.174,99 EUR | 344.621,88 EUR | 251.278,23 EUR | 50.000,00 EUR | 98.418,78 EUR |
| 2024 FINA | 252.660,42 EUR | 8.707,55 EUR | 237.603,04 EUR | 197.251,90 EUR | — | 55.408,52 EUR |
| 2023 FINA | 230.421,00 EUR | 7.388,00 EUR | 216.133,00 EUR | 182.935,00 EUR | — | 47.486,00 EUR |
| 2022 FINA | 1.696.369,00 HRK | 55.665,00 HRK | 1.588.715,00 HRK | 1.347.479,00 HRK | — | 348.890,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.672.025,00 HRK | 55.664,00 HRK | 1.564.372,00 HRK | 1.296.588,00 HRK | — | 375.437,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.604.134,00 HRK | 38.065,00 HRK | 1.514.080,00 HRK | 1.270.460,00 HRK | 218.718,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 1.552.446,00 HRK | 38.065,00 HRK | 1.462.392,00 HRK | 1.246.718,00 HRK | 179.448,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 1.514.280,00 HRK | 38.065,00 HRK | 1.424.384,00 HRK | 1.207.448,00 HRK | 170.826,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 1.514.433,00 HRK | 42.817,00 HRK | 1.419.785,00 HRK | 1.198.826,00 HRK | 158.268,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 1.628.273,00 HRK | 38.065,00 HRK | 1.538.398,00 HRK | 1.186.268,00 HRK | 83.424,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 1.557.420,00 HRK | 38.065,00 HRK | — | 1.111.425,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 1.614.006,00 HRK | 47.927,00 HRK | — | 1.034.697,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 1.855.199,00 HRK | 64.352,00 HRK | — | 1.034.139,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 1.852.929,00 HRK | 60.125,00 HRK | — | 964.684,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 2.380.032,00 HRK | 120.821,00 HRK | — | 1.002.048,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 2.592.051,00 HRK | 410.311,00 HRK | — | 1.185.454,00 HRK | — | — |
| 2009 FINA | 2.191.304,00 HRK | 721.767,00 HRK | 1.406.179,00 HRK | 1.274.333,00 HRK | — | 916.971,00 HRK |
| 2008 FINA | 2.104.366,00 HRK | 739.384,00 HRK | 1.302.995,00 HRK | 1.331.780,00 HRK | — | 772.586,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+15.9%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
3.5
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
37.1%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
+16.4%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (8)
- PAVAO FETT Član društva
- ŽELJKO LOVREKOVIĆ Član društva 53,93%
- ZDENKA ŠTAJNER Član društva 8,78%
- FRANJO TOMAC Član društva 0,7%
- VESNA TOT Član društva 1,68%
- Ana Vuković Član društva 1,72%
- Zdravko Pilek Član društva 1,13%
- IVAN BURLIĆ Član društva 1,79%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- ŽELJKO LOVREKOVIĆ Direktor 53,93%
Stvarni vlasnici (14)
- ŽELJKO LOVREKOVIĆ 53,93% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ZDRAVKO PILEK 1,13% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- IVAN BURLIĆ 1,79% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MIRJANA GRDENIĆ 8,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- PAVO PUŠKARIĆ 8,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MIRJANA ŠEFER 8,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- IVAN ŠPEHAR 1,22% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ZDENKA ŠTAJNER 8,78% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MIRJANA TESKERA 1,35% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- VESNA TOT 1,68% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANA VUKOVIĆ 1,72% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- RANKO CAREVIĆ 0,29% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DINKO FILIPOVIĆ 1,07% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- FRANJO TOMAC 0,7% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘProfil sadrži većinu očekivanih podataka.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (18 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 3.50. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 16.5%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Dobra profitabilnost
Neto profitna marža iznosi 15.9%. Tvrtka efikasno pretvara prihode u dobit.
Snažna kapitalna struktura
Udio vlastitog kapitala iznosi 62.9%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Tvrtke na istoj adresi (1)
Ostale tvrtke registrirane na adresi Ulica Antuna Mihanovića 9, Virovitica.
-
Virovitica
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Organizacija izvedbe projekata za zgrade
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka VTC-PROJEKT d.o.o. pripada djelatnosti Organizacija izvedbe projekata za zgrade (NACE 68.12). To je pretežita djelatnost za 13.300 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • UTIMA projekt j.d.o.o. Virovitica
- • BS-con d.o.o. Virovitica
- • MAKI d.o.o. Virovitica
- • TIG d.o.o. Virovitica
- • ESOTECH SISTEMI d.o.o. Virovitica
- • DOMOGRADNJA d.o.o. Virovitica
- • TH Project Solutions d.o.o. Virovitica
- • MDM d.o.o. Virovitica