YACHT CLUB VRANJIC d.o.o., Vranjic

za gradnju i popravak brodova i usluge

Krešimirova ulica 149, Vranjic

YACHT CLUB VRANJIC d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Krešimirova ulica 149, Vranjic osnovana 03.04.2019. godine. Glavna djelatnost tvrtke je popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca.

U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 368.731 EUR, što je 29,3 % više nego u 2024. Prihodi rastu četvrtu godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s gubitkom od 40.843 EUR (neto marža -11,1 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 503.683 EUR.

OIB: 58553622527
MBS: 060403727
Kapital: 100.000,00 HRK

Registarski podaci

Pravni oblik Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.)
Datum osnivanja 03.04.2019
EUID HRSR.060403727
Adresa sjedišta Krešimirova ulica 149
Poštanski broj i mjesto 21210 Vranjic
Općina / grad Solin
Županija Splitsko-dalmatinska županija
Email
Status u registru Redovan
Nadležni sud Trgovački sud u Osijeku
Zadnja promjena u registru 19.11.2024
Podaci ažurirani 13.09.2026
Službeni izvor Provjeri u Sudskom registru

Djelatnosti (104)

Glavna: popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca (NKD 33.15)

NACE klasifikacija:

Područje C: PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Odjeljak 33: Popravak, održavanje i instaliranje strojeva i opreme

Razred 33.15: Popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca

  • • gradnja brodova, čamaca i plutajućih objekata
  • • servisiranje i popravak brodskih i izvanbrodskih motora
  • • obavljanje statutarne certifikacije pomorskih objekata te obavljanje statutarne certifikacije glede sigurnosne zaštite brodova,
  • • popravak, obnavljanje opreme i strojeva, bojenje, čišćenje brodova
  • • kupnja i prodaja robe
  • • obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
  • • zastupanje inozemnih tvrtki
  • • pružanje usluga u trgovini

Financije — zadnja godina 2025

Ukupni prihodi

100-500 tis. EUR

Ukupna aktiva

500 tis. - 1 mil. EUR

Rezultat poslovanja

Gubitak

Račun dobiti i gubitka po godinama

Godina Ukupni prihodi YoY Ukupni rashodi Dobit/gub. prije por. Porez Dobit/gub. razdoblja
2025 FINA 368.730,77 EUR +29.3% 409.574,05 EUR -40.843,28 EUR — -40.843,28 EUR
2024 FINA 285.249,15 EUR +21.2% 348.309,70 EUR -63.060,55 EUR — -63.060,55 EUR
2023 FINA 235.406,03 EUR +88.3% 244.903,32 EUR -9.497,29 EUR — -9.497,29 EUR
2022 FINA 942.161,00 HRK +186.7% 2.043.817,00 HRK -1.101.656,00 HRK — -1.101.656,00 HRK
2021 FINA 328.602,00 HRK — 330.891,00 HRK -2.289,00 HRK — -2.289,00 HRK
2020 FINA — — 47.922,00 HRK -47.922,00 HRK — -47.922,00 HRK
2019 FINA — — 10.434,00 HRK -10.434,00 HRK — -10.434,00 HRK

Bilanca po godinama

Godina Ukupna aktiva Dugotrajna imovina Kratkotrajna imovina Kapital i rezerve Dug. obveze Kratk. obveze
2025 FINA 503.682,61 EUR 419.807,60 EUR 83.875,01 EUR 255.323,00 EUR 200.000,00 EUR 48.359,61 EUR
2024 FINA 445.257,57 EUR 352.919,56 EUR 92.338,01 EUR 296.166,28 EUR 100.000,00 EUR 49.091,29 EUR
2023 FINA 398.504,19 EUR 271.219,82 EUR 127.284,37 EUR 359.226,83 EUR — 39.277,36 EUR
2022 FINA 2.275.996,00 HRK 1.941.411,00 HRK 334.585,00 HRK -1.062.301,00 HRK 3.075.701,00 HRK 262.596,00 HRK
2021 FINA 1.818.852,00 HRK 601.244,00 HRK 1.217.608,00 HRK 39.355,00 HRK 1.710.701,00 HRK 68.796,00 HRK
2020 FINA 1.317.105,00 HRK 1.299.053,00 HRK 18.052,00 HRK 41.643,00 HRK -10.435,00 HRK —
2019 FINA 529.965,00 HRK 525.377,00 HRK 4.588,00 HRK 89.566,00 HRK — —

Pokazatelji (2025)

Neto marža

-11.1%

Neto P/L / Ukupni prihodi

Tekuća likvidnost

1.73

Kratk. imovina / Kratk. obveze

Zaduženost

49.3%

Ukupne obveze / Aktiva

Rast prihoda YoY

+29.3%

Promjena u odnosu na prethodnu godinu

Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).

Pristupite detaljnim podacima

Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.

Osobe i vlasništvo

Osnivači (4)

  • ŠPIRO RAKULJIĆ Član društva 30%
  • TIHOMIR ZEMUNIK Član društva 10%
  • DRAŽEN ERCEGOVIĆ Član društva 30%
  • JURE RAKULJIĆ Član društva 30%

Uprava (4)

  • DRAŽEN ERCEGOVIĆ Član uprave 30%
  • ŠPIRO RAKULJIĆ Član uprave 30%
  • JURE RAKULJIĆ Član uprave 30%
  • TIHOMIR ZEMUNIK Član uprave 10%

Osobe ovlaštene za zastupanje (4)

  • DRAŽEN ERCEGOVIĆ Član uprave 30%
  • ŠPIRO RAKULJIĆ Član uprave 30%
  • JURE RAKULJIĆ Član uprave 30%
  • TIHOMIR ZEMUNIK Član uprave 10%

Stvarni vlasnici (4)

  • DRAŽEN ERCEGOVIĆ 30% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • ŠPIRO RAKULJIĆ 30% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • JURE RAKULJIĆ 30% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
  • TIHOMIR ZEMUNIK 10% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska

Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).

Bonitetna ocjena

BBB+

Razina rizika

Umjeren

Detaljnost profila

ⓘ
Visoka 93 / 100

Profil sadrži većinu očekivanih podataka.

Bonitet

Bonitetna ocjena

Ažurirano: 14.10.2026.

65
BBB+
Umjeren rizik

Indeks plaćanja

75 / 100

Brzina plaćanja obveza

Financijska stabilnost

70 / 100

Pokazatelj stabilnosti

Omjer zaduženosti

49.3%

Udio duga u kapitalu

Usporedba s industrijom

Rang u industriji
28. percentil
Bolje od 28% tvrtki u industriji
Prosječna ocjena industrije
78.5
13.5 bodova ispod prosjeka

Preporuke i analiza

Negativan rezultat

Tvrtka je ostvarila gubitak od 40843 € u promatranom razdoblju.

Analizirajte uzroke gubitka i razvijte plan povratka u profitabilnost.

Negativna operativna marža

Operativna marža iznosi -11.1%. Osnovna djelatnost ne pokriva operativne troškove.

Povećajte prihode ili smanjite operativne rashode za održivu profitabilnost.

Redovito financijsko izvještavanje

Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (7 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.

Snažna kapitalna struktura

Udio vlastitog kapitala iznosi 50.7%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.

Uravnotežena struktura duga

Samo 19.5% duga je kratkoročno. Dugoročno financiranje pruža stabilnost i predvidivost.

Povezane tvrtke

Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.

Povezane preko osoba (4)

Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.

Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.

Slične tvrtke — Popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca

Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka YACHT CLUB VRANJIC d.o.o. pripada djelatnosti Popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca (NACE 33.15). To je pretežita djelatnost za 393 tvrtke u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.

Sve tvrtke u djelatnosti Popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca

Česta pitanja o tvrtki YACHT CLUB VRANJIC d.o.o.

Što je YACHT CLUB VRANJIC d.o.o.?
YACHT CLUB VRANJIC d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Krešimirova ulica 149, Vranjic. OIB tvrtke je 58553622527. Osnovana je 03.04.2019. godine.
Čime se bavi ova tvrtka?
Glavna djelatnost je popravak i održavanje civilnih brodova i čamaca . Ukupno ima 104 registriranih djelatnosti.
Gdje se nalazi YACHT CLUB VRANJIC d.o.o.?
Sjedište tvrtke registrirano je na adresi Krešimirova ulica 149, 21210 Vranjic. Adresa pripada općini/gradu Solin. Tvrtka posluje u Splitsko-dalmatinska županija.
Kakvi su financijski rezultati?
Prema posljednjem dostupnom financijskom izvještaju (2025), ukupni prihodi su u rasponu 100-500 tis. EUR. Tvrtka je poslovala s gubitkom u tom razdoblju. Detaljni financijski podaci dostupni su registriranim korisnicima.
Tko vodi ovu tvrtku?
U vodstvu tvrtke su 4 člana društva, 4 člana uprave. Član uprave tvrtke je DRAŽEN ERCEGOVIĆ. Član uprave tvrtke je ŠPIRO RAKULJIĆ. Član uprave tvrtke je JURE RAKULJIĆ. Član uprave tvrtke je TIHOMIR ZEMUNIK. Kompletni podaci o osobama, uključujući datume imenovanja i ovlasti, dostupni su registriranim korisnicima na Tvrtko.ai.
Koliko dugo posluje ova tvrtka?
Tvrtka posluje 7 godina, od 03.04.2019. godine. Temeljni kapital iznosi 100.000,00 HRK. Dostupno je 7 godišnjih financijskih izvještaja (2019–2025) za detaljnu analizu poslovanja.