ZAVOD ZA ZAVARIVANJE I TOPLINSKU TEHNOLOGIJU d.o.o., Zagreb
ZAVOD ZA ZAVARIVANJE I TOPLINSKU TEHNOLOGIJU društvo s ograničenom odgovornošću
ZAVOD ZA ZAVARIVANJE I TOPLINSKU TEHNOLOGIJU d.o.o. je društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) sa sjedištem na adresi Ulica grada Vukovara 68, Zagreb osnovana 15.07.1977. godine.
U 2025. godini tvrtka je ostvarila ukupne prihode od 239.479 EUR, što je 2,7 % manje nego u 2024. Prihodi padaju treću godinu zaredom. Poslovna godina zaključena je s dobiti od 15.158 EUR (neto marža 6,3 %). Ukupna aktiva na kraju godine iznosila je 121.963 EUR.
Registarski podaci
| Pravni oblik | Društvo s ograničenom odgovornošću (d.o.o.) |
| Datum osnivanja | 15.07.1977 |
| EUID | HRSR.080270892 |
| Adresa sjedišta | Ulica grada Vukovara 68 |
| Poštanski broj i mjesto | 10000 Zagreb |
| Županija | Grad Zagreb |
| Status u registru | Redovan |
| Nadležni sud | Trgovački sud u Zagrebu |
| Zadnja promjena u registru | 17.01.2025 |
| Podaci ažurirani | 13.09.2026 |
| Službeni izvor | Provjeri u Sudskom registru |
Djelatnosti (11)
- • zahvaćanje, pročišćavanje i opskrba vodom
- • cjevovodni transport
- • prijevoz putnika unutarnjim vodnim putovima
- • pomoćne djelatnosti za financijske usluge, osim osiguranja i mirovinskih fondova
- • ostale stručne, znanstvene i tehničke djelatnosti, d. n.
- • izvođenje programa osposobljavanja odraslih za: zavarivača za tig postupak zavarivanja, zavarivača za mag/mig postupak zavarivanja, zavarivača za rel postupak zavarivanja, zavarivača za plinski postupak zavarivanja, cjevara
- • izdvanje uvjerenja o osposobljenosti za izvođenje zavarivačkih radova
- • ispitivanje postupaka zavarivanja: studijski radovi za primjenu tehnike zavarivanja; projektiranje i izrada tehnoloških uvjeta, planova zavarivanja i kontrole; projektiranje i nadzor kod izvedbe uređaja, postrojenja za zavarivanje i srodne tehnike,
Financije — zadnja godina 2025
Ukupni prihodi
100-500 tis. EUR
Ukupna aktiva
100-500 tis. EUR
Rezultat poslovanja
Dobit
Račun dobiti i gubitka po godinama
| Godina | Ukupni prihodi | YoY | Ukupni rashodi | Dobit/gub. prije por. | Porez | Dobit/gub. razdoblja |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 239.478,96 EUR | -2.7% | 222.580,85 EUR | 16.898,11 EUR | 1.739,87 EUR | 15.158,24 EUR |
| 2024 FINA | 246.171,64 EUR | -1.8% | 234.512,17 EUR | 11.659,47 EUR | 1.274,47 EUR | 10.385,00 EUR |
| 2023 FINA | 250.794,05 EUR | -2.9% | 247.793,80 EUR | 3.000,25 EUR | 352,65 EUR | 2.647,60 EUR |
| 2022 FINA | 1.946.739,00 HRK | +21.9% | 1.928.304,00 HRK | 18.435,00 HRK | 1.202,00 HRK | 17.233,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.597.190,00 HRK | +35.5% | 1.393.793,00 HRK | 203.397,00 HRK | 2.489,00 HRK | 200.908,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.178.886,00 HRK | -30% | 1.247.154,00 HRK | -68.268,00 HRK | — | -68.268,00 HRK |
| 2019 FINA | 1.683.844,00 HRK | +7.2% | 1.660.952,00 HRK | 22.892,00 HRK | 954,00 HRK | 21.938,00 HRK |
| 2018 FINA | 1.570.946,00 HRK | -17% | 1.559.448,00 HRK | 11.498,00 HRK | 1.518,00 HRK | 9.980,00 HRK |
| 2017 FINA | 1.892.989,00 HRK | +9.7% | 1.889.987,00 HRK | 3.002,00 HRK | — | 3.002,00 HRK |
| 2016 FINA | 1.725.432,00 HRK | -32.4% | 1.579.792,00 HRK | 145.640,00 HRK | 30.753,00 HRK | 114.887,00 HRK |
| 2015 FINA | 2.552.744,00 HRK | +39.9% | 1.891.282,00 HRK | 661.462,00 HRK | 68.334,00 HRK | 593.128,00 HRK |
| 2014 FINA | 1.825.276,00 HRK | -7.7% | 1.666.933,00 HRK | 158.343,00 HRK | — | 158.343,00 HRK |
| 2013 FINA | 1.977.470,00 HRK | -6.3% | 1.864.975,00 HRK | 112.495,00 HRK | — | 112.495,00 HRK |
| 2012 FINA | 2.111.224,00 HRK | +23.2% | 2.073.281,00 HRK | 37.943,00 HRK | — | 37.943,00 HRK |
| 2011 FINA | 1.713.388,00 HRK | -18.6% | 2.120.264,00 HRK | -406.876,00 HRK | — | -406.876,00 HRK |
| 2010 FINA | 2.106.061,00 HRK | -7.5% | 2.366.867,00 HRK | -260.806,00 HRK | — | -260.806,00 HRK |
| 2008 FINA | 2.276.484,00 HRK | — | 2.437.502,00 HRK | -161.018,00 HRK | — | -161.018,00 HRK |
Bilanca po godinama
| Godina | Ukupna aktiva | Dugotrajna imovina | Kratkotrajna imovina | Kapital i rezerve | Dug. obveze | Kratk. obveze |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 FINA | 121.962,61 EUR | 16.062,77 EUR | 105.269,89 EUR | 96.535,71 EUR | — | 25.426,90 EUR |
| 2024 FINA | 120.633,14 EUR | 20.101,27 EUR | 100.002,65 EUR | 92.035,39 EUR | — | 28.597,75 EUR |
| 2023 FINA | 135.408,97 EUR | 17.767,12 EUR | 114.125,48 EUR | 103.064,55 EUR | — | 32.344,42 EUR |
| 2022 FINA | 1.121.884,00 HRK | 77.984,00 HRK | 1.040.540,00 HRK | 795.832,00 HRK | — | 326.051,00 HRK |
| 2021 FINA | 1.259.363,00 HRK | 67.511,00 HRK | 1.188.217,00 HRK | 778.599,00 HRK | — | 480.763,00 HRK |
| 2020 FINA | 1.365.357,00 HRK | 66.184,00 HRK | 1.295.735,00 HRK | 577.692,00 HRK | 385.503,00 HRK | — |
| 2019 FINA | 1.454.357,00 HRK | 45.867,00 HRK | 1.405.127,00 HRK | 645.960,00 HRK | 363.565,00 HRK | — |
| 2018 FINA | 1.543.285,00 HRK | 43.893,00 HRK | 1.498.344,00 HRK | 624.022,00 HRK | 353.585,00 HRK | — |
| 2017 FINA | 1.497.228,00 HRK | 81.966,00 HRK | 1.413.554,00 HRK | 614.041,00 HRK | 350.582,00 HRK | — |
| 2016 FINA | 1.082.113,00 HRK | 76.153,00 HRK | 1.004.976,00 HRK | 611.040,00 HRK | 235.696,00 HRK | — |
| 2015 FINA | 57,00 HRK | 61.591,00 HRK | — | 496.152,00 HRK | — | — |
| 2014 FINA | 57,00 HRK | 88.870,00 HRK | — | -96.976,00 HRK | — | — |
| 2013 FINA | 57,00 HRK | 77.958,00 HRK | — | -255.319,00 HRK | — | — |
| 2012 FINA | 57,00 HRK | 57.330,00 HRK | — | -367.813,00 HRK | — | — |
| 2011 FINA | 57,00 HRK | 134.461,00 HRK | 76.076,00 HRK | -329.680,00 HRK | — | — |
| 2010 FINA | 57,00 HRK | 95.292,00 HRK | 23.760,00 HRK | 24.880,00 HRK | — | — |
| 2008 FINA | 57,00 HRK | 143.588,00 HRK | 789.532,00 HRK | 258.149,00 HRK | — | 717.137,00 HRK |
Pokazatelji (2025)
Neto marža
+6.3%
Neto P/L / Ukupni prihodi
Tekuća likvidnost
4.14
Kratk. imovina / Kratk. obveze
Zaduženost
20.8%
Ukupne obveze / Aktiva
Rast prihoda YoY
-2.7%
Promjena u odnosu na prethodnu godinu
Izvor: FINA Registar godišnjih financijskih izvještaja (RGFI). Vrijednosti iskazane u valuti predaje izvještaja (HRK do 2022. uključivo, EUR od 2023.).
Pristupite detaljnim podacima
Financijski izvještaji, bonitet ocjena i kontakt podaci — besplatno.
Osobe i vlasništvo
Osnivači (11)
- JOSIP BARBIĆ Član društva 9,89%
- BRASLAV KAIĆ Član društva 24,29%
- Štefica Filipec Član društva 2,07%
- Dubravko Kovačević Član društva 1,73%
- VELIMIR KLEČINA Član društva 12,83%
- MILAN RASTOVIĆ Član društva 14,81%
- ANKA PERLIĆ Član društva 14,81%
- NADA FEREK Član društva 2,07%
- Ivan Derežić Član društva 2,07%
- ANTE BURJA Član društva 14,05%
- DRAGICA GRŽINČIĆ Član društva 1,38%
Osobe ovlaštene za zastupanje (1)
- VELIMIR KLEČINA Direktor 12,83%
Nadzorni odbor (3)
- MILAN RASTOVIĆ Zamjenik predsjednika nadzornog odbora 14,81%
- ANKA PERLIĆ Predsjednik nadzornog odbora 14,81%
- Petar Bumči Član nadzornog odbora
Stvarni vlasnici (11)
- VELIMIR KLEČINA 12,83% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANKA PERLIĆ 14,81% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ANTE BURJA 14,05% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- JOSIP BARBIĆ 9,89% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- IVAN DEREŽIĆ 2,07% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- NADA FEREK 2,07% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- ŠTEFICA FILIPEC 2,07% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DRAGICA GRŽINČIĆ 1,38% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- BRASLAV KAIĆ 24,29% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- DUBRAVKO KOVAČEVIĆ 1,73% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
- MILAN RASTOVIĆ 14,81% Izravno vlasništvo prebivalište: Hrvatska
Izvor: Registar stvarnih vlasnika (RSV).
Bonitetna ocjena
Razina rizika
Nizak
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Detaljnost profila
ⓘProfil sadrži većinu očekivanih podataka.
Bonitet
Bonitetna ocjena
Ažurirano: 14.10.2026.
Indeks plaćanja
Brzina plaćanja obveza
Financijska stabilnost
Pokazatelj stabilnosti
Omjer zaduženosti
Udio duga u kapitalu
Usporedba s industrijom
Preporuke i analiza
Stagnacija prihoda
Prihodi ne pokazuju trend rasta u odnosu na prethodno razdoblje.
Razvijte strategiju rasta - novi proizvodi, tržišta ili usluge.
Redovito financijsko izvještavanje
Tvrtka ima odličnu povijest financijskog izvještavanja (17 godina podataka). Ovo povećava pouzdanost bonitetne ocjene.
Izvrsna likvidnost
Koeficijent tekuće likvidnosti iznosi 4.14. Tvrtka ima solidnu sposobnost podmirenja kratkoročnih obveza.
Solidna gotovinska pozicija
Udio gotovine u aktivi iznosi 29.5%. Tvrtka ima dobru financijsku fleksibilnost.
Niska zaduženost
Omjer zaduženosti iznosi samo 20.8%. Tvrtka ima konzervativnu financijsku strukturu.
Snažna kapitalna struktura
Udio vlastitog kapitala iznosi 79.2%. Tvrtka ima čvrstu financijsku osnovu.
Skala bonitetnih ocjena
Ocjene po S&P metodologiji (AAA — D)
Povezane tvrtke
Veze izvedene iz podataka sudskog registra — vlasnička struktura, zajedničke osobe i registrirana adresa.
Povezane preko osoba (4)
Tvrtke u kojima osobe iz vodstva ili vlasničke strukture ove tvrtke imaju aktivnu ulogu.
-
ANKA PERLIĆ — jedini član
-
ANKA PERLIĆ — direktor
-
Štefica Filipec — član društva
-
VELIMIR KLEČINA — jedini član
Tvrtke na istoj adresi (11)
Ostale tvrtke registrirane na adresi Ulica grada Vukovara 68, Zagreb.
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
-
Zagreb
Prikazano 8 od 11.
Pogledaj cijelu mrežu povezanosti u interaktivnom grafu — dostupno registriranim korisnicima.
Slične tvrtke — Tehničko ispitivanje i analiza
Prema registarskoj klasifikaciji djelatnosti, tvrtka ZAVOD ZA ZAVARIVANJE I TOPLINSKU TEHNOLOGIJU d.o.o. pripada djelatnosti Tehničko ispitivanje i analiza (NACE 71.20). To je pretežita djelatnost za 296 tvrtki u našoj bazi. Ispod su profili drugih tvrtki iz iste djelatnosti — korisni za usporedbu poslovanja, provjeru konkurencije ili odabir poslovnog partnera.
- • CENTAR ZA PLIN HRVATSKE d.o.o. Zagreb
- • ZANOS EKO d.o.o. Zagreb
- • KEHLMAN, d.o.o. Zagreb
- • PROVOD SOUTH EASTERN EUROPE d.o.o. Zagreb
- • BETON-LAB d.o.o. Zagreb
- • GENOM HARMONY d.o.o. Zagreb
- • BioScientific Designs d.o.o. Zagreb
- • Quality Austria Adriatic d.o.o. Zagreb